BNB, XRP, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Tüm kripto piyasası, bugünkü FED kararından umutluydu! Şimdi Bitcoin ve BNB dahil başlıca altcoin’lerde direnç olarak hareket edebilecek seviyeler neler? Kripto analisti, Rakesh Upadhyay, öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

ABD hisse senedi piyasaları, 13 Haziran’da açıklanan TÜFE’nin beklentilerin altında kalmasının ardından yükseldi. Ancak Bitcoin ve altcoinler toparlanamadı. Bu durum, kripto para yatırımcılarının kriptoya özgü konulara odaklandığının bir işareti. Ayrıca, olumlu makroekonomik haberlerde yatırımcıların alım yapmadığını gösteriyor.

Ancak, boğalar için bir umut ışığı var. Çünkü Bitcoin hala 25.000 dolar desteğinin üzerinde. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, MicroStrategy kurucu ortağı Michael Saylor, SEC’in düzenleyici baskısının Bitcoin için yükseliş olabileceğini söyledi. Saylor, “kafa karışıklığı ve endişe” azaldıktan sonra “mega kurumsal para” kriptoya aktıkça Bitcoin’in hakimiyetinin gelecekte %80’e ulaşmasını bekliyor. Saylor’un görüşleri Bitcoin boğalarına rahatlatıcı gelse de, yatırımcıların MicroStrategy’nin Bitcoin’de büyük bir pozisyona sahip olduğunu akılda tutması gerekiyor. Bu nedenle görüşlerinin önyargılı olması büyük ihtimal.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Yatırımcılar belirsizlikten nefret eder ve genellikle netlik ortaya çıkana kadar kenarda kalırlar. Aynı durum yakın vadede kripto para piyasalarında da yaşanması mümkün. Bir trend hareketinin ancak yatırımcılar bazı düzenleyici netlikler hissettikten sonra başlaması muhtemel. Belirsiz aşamalarda, yatırımcılar kırbaçlanmaktan kaçınmak için pozisyon büyüklüklerini azaltmayı düşünebilir.

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 13 Haziran’da 20 günlük üssel hareketli ortalama (EMA) olan 26.531 dolara yaklaştı. Ancak mum çubuğundaki uzun fitil ayıların daha yüksek seviyelerde satış yaptığını gösteriyor.

Fiyat son birkaç gündür 20 günlük EMA ile 25.250 dolarlık önemli destek arasında sıkışmış durumda. Bu, boğaların düşüşleri satın aldığını, ancak ayıların avantajlarını bırakmaya istekli olmadıklarını gösteriyor. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ayıların üstünlük sağladığının bir işareti. Ancak göreceli güç endeksindeki (RSI) pozitif sapma satış baskısının azaldığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, BTC’nin azalan kanalın direnç çizgisine yükselmesi mümkün. Alıcıların 31.000 dolara doğru bir yürüyüşün başladığını işaret etmek için bu barikatı aşması gerekecek. Bunun yerine, fiyat mevcut seviyeden düşer ve 25.250 doların altına inerse, boğaların pes ettiğini gösterecek. BTC’nin önce kanalın destek hattına ve sonunda psikolojik olarak önemli olan 20.000 dolar seviyesine düşmesi olası.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH’nin 1.700 dolarlık güçlü destekten sığ bir şekilde sıçraması, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğine işaret ediyor. Bir destek seviyesine yakın sıkı bir konsolidasyon, kırılma riskini artırır.

Bu nedenle, alıcıların fiyatı hızlı bir şekilde hareketli ortalamaların üzerine çıkarması gerekecek. Bunu başarırlarsa, ETH’nin önce 1.928 dolara yükselmesi ve ardından 2.000 dolarlık genel dirence doğru bir hamle yapması mümkün. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden veya hareketli ortalamalardan aşağı dönerse, ayıların her küçük rallide satış yaptığını gösterecek. Bunun da ETH’yi 1.700 doların altına düşürmesi mümkün. 1,600 dolarda küçük bir destek var. Ancak bu da tutmazsa düşüşün 1,352 dolara kadar uzaması muhtemel.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 12 Haziran’da bir kez daha 220 dolarlık güçlü destekten sıçradı. Böylece, boğaların agresif bir şekilde bu seviyeyi koruduğunu gösterdi.

BNB %38,2 Fibonacci geri çekilmesinde 252 dolar ve yine 265 dolar kırılma seviyesinde sert bir dirençle karşılaşması muhtemel bir toparlanma başlattı. Fiyat her iki seviyeden de aşağı dönerse, ayıların rahatlama rallilerini bir satış fırsatı olarak gördüklerini gösterecek. BNB fiyatının daha sonra bir kez daha 220 dolara kayması mümkün. Aksine, boğalar BNB fiyatını 265 dolarlık arıza seviyesinin üzerine çıkarır ve sürdürürse, agresif ayıları tuzağa düşürmeleri muhtemel. EMA’nın 20 günlük seviyesinde (272 dolar) küçük bir direnç var. Ancak bu seviyenin aşılması olası.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Alıcılar 13 Haziran’da XRP’yi 0,56 dolarlık genel direncin üzerine itti. Ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremediler.

XRP keskin bir düşüş yaşayarak günün mum çubuğunda uzun bir fitil oluşturdu. Ayılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,50 dolar) altına çekerek pozisyonlarını daha da güçlendirmeye çalışıyor. Bu seviyenin altında, dikkat edilmesi gereken bir sonraki önemli destek, 0,47 dolardaki 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA). Bu seviyenin yol vermesi halinde satış baskısının artması mümkün. Böylece, XRP’nin 0,41 dolar civarındaki bir sonraki ana destek seviyesine gerilemesi olası. Aksine, fiyat 50 günlük SMA’dan sıçrarsa, birkaç gün boyunca menzile bağlı hareketin sinyalini verecektir.

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA’nın toparlanması 0,30 dolarlık arıza seviyesinin yakınında durdu. Bu da ayıların seviyeyi şiddetle koruduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı 0,30 doların üzerine çıkaramazsa, ADA’nın düşmesi mümkün. Böylece, 0,24 dolarlık desteğe kayması olası. Bu seviyeden güçlü bir toparlanmanın, ADA’yı birkaç gün boyunca 0,24 ila 0,30 dolar arasında tutması muhtemel. Alıcılar fiyatı 0,30 doların üzerine çıkarırsa, bu düşüşün yakın vadede sona ermiş olabileceğini gösterecek. ADA’nın daha sonra 20 günlük EMA’ya (0,32 dolar) ve ardından 50 günlük SMA’ya (0,36 dolar) yükselmesi mümkün.

DOGE, SOL, MATIC, LTC ve DOT analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE 11 Haziran’dan bu yana 0,06 dolar seviyesinin üzerinde seyrediyor. Ancak boğaların anlamlı bir sıçrama başlatamamış olması, küçük bir olumsuzluk.

EMA’nın 20 günlük seviyesinin (0,07 dolar) üzerine çıkılamaması, ayılar tarafından yeni bir satış turuna yol açabilir. Eğer 0,06 dolar desteği kırılırsa, DOGE’nin 0,05 dolarlık hayati desteğe düşmesi olası. Alıcıların bu seviyeyi şiddetle savunması bekleniyor. Yukarı yönde, ilk güç işareti 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış olacak. Bu, boğaların ayılar tarafından tekrar güçlü bir dirençle karşılaşacağı 0,08 dolara kadar bir rahatlama rallisi olasılığını artıracaktır.

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL, 15,28 dolarlık kritik desteğin yakınında boğalar ve ayılar arasında zorlu bir mücadeleye tanık oluyor.

Boğalar fiyatı 15,28 doların üzerinde tutmakta zorlanıyor. Ancak SOL’un 15 doların altında kalmasına izin vermediklerini bilerek küçük bir teselli alabilirler. RSI’daki aşırı satım seviyeleri bir rahatlama rallisinin mümkün olduğunu gösteriyor. Ancak boğaların 16,20 dolarlık bariyeri aşması gerekecek. Bunu başarırlarsa, SOL’un 20 günlük EMA’ya (18,16 dolar) doğru bir yükseliş hareketi başlatması mümkün. Tersine, fiyat mevcut seviyeden aşağı dönerse, ayıların kontrolde kaldığını gösterecek. Fiyat 15 doların altına düşerse, SOL’un 10 Haziran’da gün içi en düşük seviyesi olan 12,80 doları tekrar test etmesi olası.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

MATIC 0,69 dolarlık desteğin altına geriledi. Böylece, 10 Haziran’da psikolojik açıdan önemli olan 0,50 dolar seviyesine ulaştı.

Boğalar düşüşü satın aldı ve muhtemelen 0,69 dolar arıza seviyesinde sert bir dirençle karşılaşacak olan bir toparlanma başlatmaya çalışıyor. Fiyat bu seviyeden aşağı dönerse, ayıların seviyeyi dirence çevirdiğini gösterecek. Bunun da 0,50 dolardaki desteği yeniden test etmesine yol açması mümkün. Aksine, boğalar fiyatı 0,69 doların üzerine çıkarırsa, MATIC’in 20 günlük EMA’ya (0,76 dolar) ulaşması olası. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, ayıların kontrollerini kaybettiğini gösterecektir. MATIC’in daha sonra 1 dolara yükselmeye çalışması mümkün.

Litecoin (LTC) fiyat analizi

LTC hareketli ortalamalardan aşağı döndü ve 10 Haziran’da simetrik üçgen formasyonunun destek çizgisinin altına düştü. Bu da ayıların boğalara üstün geldiğini gösterdi.

LTC, 75 dolardaki yatay destekten bir sıçrama yapmaya çalışıyor. Ancak boğaların fiyatı üçgene geri itememesi, ayıların küçük rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Bu da 75 doların altına daha fazla düşme olasılığını artırıyor. Aşağı yönde bir sonraki ana destek 65 dolar. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yukarı döner ve üçgene yeniden girerse, son kırılmanın bir ayı tuzağı olabileceğini gösterecek. Boğalar fiyatı 91,50 doların üzerine çıkardıktan sonra pozitif momentum artması mümkün.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

DOT 10 Haziran’da 4,22 dolardaki güçlü destekten toparlanarak boğaların düşüşü durdurmaya çalıştığını gösterdi.

Rahatlama rallisi, ayıların agresif bir şekilde satış yapmasının muhtemel olduğu 20 günlük EMA’ya (4,98 dolar) ulaşabilir. Fiyat bu seviyeden aşağı dönerse, DOT’un 4,22 dolardaki desteği yeniden test etmesi olası. Bu seviyenin altında bir kırılma, 4 dolara ve daha sonra 3,50 dolara doğru bir hareket başlatabilir. Aksine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, ayıların kontrollerini kaybedebileceğini gösterecektir. DOT’un önce 5,15 dolara, ardından da 5,56 dolara yükselmesi mümkün. Alıcılar bu engeli aşana kadar satıcılar kontrolü ellerinde tutmaya devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir