Usta Analist: Bu Altcoin İçin Havai Fişekleri Hazırlayın!

Geniş takipçi kitlesine sahip bir analist, ilk beşteki bir altcoin için oldukça umutlu. Analist, önemli bir direnç bölgesini aşması ve bunu bir destek alanına dönüştürmesi halinde daha yüksek bir ralli yapacağını tahmin ediyor. Ayrıca analist, lider kripto para Bitcoin için görünümünü güncelliyor.

Rekt Capital, altcoin için rallinin devamını öngörüyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa bir Noel Baba rallisi yaşayamadan yılı kapatmak üzere. Son günlerde kripto liginin ön sıralarında bir köşe kapmacaya tanık oldu. Solana patlayıcı hamlelerle hızla yükseldi ve BNB’nin yerine oturdu. Ancak, bu durum çok da uzun sürmedi. Solana’ya gelen satışları BNB’ye gelen alımlar takip etti ve BNB eski konumunu ger almayı başardı. Bununla birlikte bu ralli şimdilik sakin bir görünüm kazandı.

Rekt Capital takma adlı popüler bir analist, Binance Coin’in (BNB) 340 dolarlık direnç seviyesini bir destek seviyesine dönüştürmesi halinde, piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto varlığı için “havai fişeklerin gerçekten ateşleneceğini” söylüyor. Analistin grafiğinden, BNB’nin haftalık grafikte azalan bir üçgenden çıktığını görüyoruz. Ayrıca, formasyonun hipotenüsünün üzerinde sağlam bir şekilde yerleştiğine şahit oluyoruz. Bu arada, alçalan üçgen formasyonu tipik olarak düşüş eğilimli bir modeldir. Bununla birlikte, hipotenüsün üzerinde başarılı bir kırılma, yükseliş eğiliminin başladığını gösterir.

Kaynak: Rekt Capital

Bu arada, BNB yazı sırasında günlük bazda %0,53 artışla 318 dolardan işlem görüyordu. Mevcut durumda piyasanın üst bölgesinin neredeyse tamamen kırmızı olduğunu belirtmek gerekiyor. Ayrıca altcoin, geçtiğimiz hafta yaklaşık %18 yükseliş kaydetti.

Halving öncesi düşüşler BTC için alım fırsatıdır!”

Analist, daha sonra lider kripto para Bitcoin’e (BTC) bakıyor. Rekt Capital, Bitcoin’in 2024 Nisan ayındaki dördüncü halving etkinliğine “100 günden biraz fazla” bir süre kaldığını hatırlatıyor. Analist, bundan önceki geri çekilmeleri bir satın alma fırsatı olarak görüyor. Bu bağlamda Rekt Capital, şu yorumu paylaşıyor:

Halving öncesi dönemde daha derin geri çekilmeler Bitcoin için nihai pazarlık için satın alma fırsatları olacaktır.

Rekt Capital’in grafiğinden Bitcoin’in, tipik olarak yükselişe işaret eden bir model olan yükselen üçgenin üst trend çizgisinin üzerine çıktığı görülüyor. Aynı grafiğe göre, Bitcoin 2020’deki üçüncü halving’ten hemen önce önemli bir düzeltme yaşadı. Ancak, sonuç olarak aynı yıl tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkmak için ralli yaptı.

Kaynak: Rekt Capital

Bu arada Bitcoin, yazı sırasında günlük bazda %1,52 kayıpla 42.253 dolardan işlem görüyordu. BTC haftalık grafiğinde de kırmızı bölgede yer alıyor. Bununla birlikte, aylık bazda yaklaşık %12 artış kaydetmeyi başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx