Üç Kız Kardeş dizisi oyuncusu İclal Aydın’dan sevindiren haber! Merakla bekleniyordu

Son olarak Kanal D’nin Süreç Film imzalı Üç Kız Kardeş dizisiyle kameralar karşısına geçen İclal Aydın’ın kendine yazdığı 17 mektuptan oluşan Bunu Sen Oku adlı kitap görücüye çıktı.

Unutulmaz anılarını kaleme aldığı yeni bir esere daha imza atan İclal Aydın’ın Bunu Sen Oku romanı otobiyografi türünde okuyucuların karşısına geçti. Uzun bir süredir üstünde üzerinde çalıştığı ve okuyucuların merak ve heyecan içerisinde beklediği yeni romanı Bunu Sen Oku ‘Artemis Yayınları’ tarafından basıldı.

Çizimlerini Ozan Ünal’ın yaptığı Bunu Sen Oku, başarının zirvesini de hayallerinin sayısız kez yerle bir olmasını da görmüş birinin unutuşa direnen, inancını koruyan sözleriyle yazılmış bir hayat şarkısı olarak karşımıza çıkıyor.

İclal Aydın, heykeltıraş Ozan Ünal’ın benzersiz hayal gücüyle yarattığı çizimler eşliğinde anılarının izlerini sürse de, aslında çocukluk hüzünlerine, ısrar ettiği hatalarına, hevesine ve hayallerine şefkat gösterebilen herkesin hikâyesi bu. Her düştüğünde yerden bir avuç toprakla ve yenilenmiş olarak ayağa kalkmaktan, kalbine bir şans daha vermekten yorulmayan; pişmanlığa değil gönlünce yaşamış olmanın huzuruna sığınan bir yazarın kaleminden geleceğe ve okura yazılmış bir mektup.

“Mesela biliyor musun, beni başarılarımdan çok başarısızlıklarım güçlendirmiş aslında. Her batırıp berbat etme hikâyemde bir kahramanım olmuş, bir şekilde elimi tutmuş. Onlarca yıldır benimle evden eve taşınan günlüklerimi yaz başında okuduğumda dedim ki, İclal senin bir başarı hikâyen yok! Senin muazzam başarısızlıkların var. Ama maça dönmeye bir güç, cesaret bulmuşsun her seferinde. O güç ve cesaret kaybetmekten doğuyormuş meğer…

Ben kaybettim, ben yazdım.

Ozan okudu ve karaladı.

Bunu sana anlattım, sen oku.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx