TikTok büyük yeniliğini kullanıma sundu! Yayıncılar artık paylaşımda sınır taşımayacak!

Share to TikTok’un bir uzantısı olan şirket, yeni özelliğin “hem platform içinde hem de platform dışında oluşum sürecinin her aşamasında kolayca gezinmek için seçilebilecek kaynakları ve araçları artırdığını” söylüyor. Direct Post API’nin ilk ortakları arasında Adobe, Twitch, Blackmagic Design (Davinci Resolve’nin yapımcıları) ve diğerleri yer alıyor.

TikTok Direct Post entegrasyonları, içerik oluşturucuların taslak oluşturmasına, altyazıları veya hedef kitle ayarlarını belirlemesine ve doğrudan desteklenen üçüncü taraf uygulamalardan içerik planlamasına veya yayınlamasına olanak tanıyacak. Lansman sırasında yalnızca videoların desteklendiği açıklandı ancak fotoğraf içeriği de “yakında geliyor”.

TikTok büyük yeniliğini kullanıma sundu! Yayıncılar artık paylaşımda sınır taşımayacak!

Lansman sırasında bu özelliği destekleyen üçüncü taraf yazılımlar arasında Adobe Premiere Pro, Adobe Express, CapCut (TikTok’un ana şirketi ByteDance’e ait), DaVinci Resolve, SocialPilot ve Twitch yer alıyor. TikTok, geliştirici ortaklarının API’yi kullanmadan önce “bir denetim sürecinden geçirileceğini” söylüyor.

Adobe’nin Creative Cloud pazarlama başkan yardımcısı Deepa Subramaniam konuyla ilgili şunları söyledi: “İçeriği gerçek zamanlı olarak yayınlamak artık her zamankinden daha fazla bir zorunluluk haline geldi ve her düzeydeki yaratıcıların, kendilerini daha fazla verimlilikle ve kısıtlama olmadan kendilerini güçlendirebilecek araçlara ihtiyacı var. Adobe Express ve Premiere Pro’da bulunan TikTok için yeni Doğrudan Gönderi özelliği sayesinde yaratıcılar, daha yüksek bir hızla ve yaratıcı iş akışlarını daha fazla kesintiye uğratmadan dikkat çekici içerikler oluşturmaya devam edebilirler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx