Kılıçdaroğlu, saldırıya uğrayan gazeteci Sinan Aygül’ü aradı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bitlis’te darbedilen gazeteci Sinan Aygül ile telefonda görüştü.

CHP’den yapılan açıklamaya göre; Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Bitlis’te darbedilen gazeteci Sinan Aygül ile telefonda konuştu. Kılıçdaroğlu, Sinan Aygül’e “geçmiş olsun” dileklerini ileterek, hukuki desteğe hazır olduğunu söyledi. (DHA)

Ne olmuştu?

Gazeteci Sinan Aygül, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin silahlı korumaları tarafından saldırıya uğradığını duyurmuştu. Aygül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Tatvan’da belediye başkanı Mehmet Emin Geylaninin silahlı korumalarının saldırısına uğradım. Belediyeye ait araçtan inerek saldıran şahıslar arkamdan kafama vurduktan sonra küfredek ‘Bir daha başkan hakkında yazarsan geberirsin’ diye tehditler ettiler. Tavan Devlet Hastanesine götürülüyorum” demişti.

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ise Aygül’e saldırıyla ilgili şunları söylemişti: 

“Bugün yaşanan talihsiz olay ile hiçbir ilgim bulunmamaktadır. Yaşanan olay, şahıslar arasında yaşanan tasvip etmediğimiz bir tartışmadan kaynaklanmıştır. Sinan Aygül’e geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olayda ismi geçen belediye personeli ile ilgili de idari soruşturmayı başlatmış bulunuyoruz.”

Aygül’ün darbedildiği olayın ardından haklarında adli ve idari soruşturma başlatılan polis memuru E.K. ile Tatvan Belediyesi çalışanı Y.B., görevden uzaklaştırılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir