Kedinin yavruları alındı, camiden anonsla çağrı yapıldı: Anne kedi ağlıyor

Geçen hafta Yunus Emre Mahallesi’nde iddiaya göre Haskül Kuyar tarafından bakımları üstlenilen bir anne kedi doğum yaptı. Kısa süre sonra kedinin üç yavrusu, kimliği belirsiz kişiler tarafından yaşadıkları kulübeden alındı. Anne kedi, yavrularının kaybolmasına üzüldü. Bunu gören Kuyar, afiş bastırdı ve camiye giderek anons yaptırdı.

Camide yapılan anonsta, “Bir anne kedinin üç adet yavrusu alınmıştır. Anne kedi ağlamaktadır, üzgündür. Yavruları kim aldıysa annesinden ayırmasın, annesine geri getirsin” ifadeleri yer aldı.

“KEDİ GİBİ BEN DE UYUYAMAZ HALE GELDİM”

Kedilerin bakımını üstlenen Haskül Kuyar, “Üç gün önce yavruları kayboldu, üzüldü ve biz de üzüldük. Geceleri miyavlıyordu. Aklımıza mahalledeki hocamız geldi. Ona söyleyip anons ettirelim dedik. Camiden hoca anons yaptı, ben de broşür hazırlayıp astım duvarlara, ‘Kim götürdüyse getirsin’ diye.  Gece 03.00’e kadar miyavlıyor. Sürekli duyuyorum sesini. İnsan ister istemez üzülüyor, sonuçta o da bir anne. Alan kişilerin bir büyükleri var yani, kim götürdüyse getirsin. Hayvan buradan ayrılmıyor, yavrusu gelir diye. Kedi gibi geceleri ben de uyuyamaz hale geldim. Düşündüm ne yapabilirim diye, bunları yapmak geldi aklıma” dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx