iQOO 12’nin kamera detayları netleşiyor

Vivo’nun yan kuruluşu olan iQOO, yıl sonuna kadar iQOO 12 akıllı telefon serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Vivo’nun Başkan Yardımcısı Jia Jingdong’a göre, iQOO 12 serisi “performans şampiyonu” olacak. Bu, tüketicilerin yeni akıllı telefon serisinde dikkate değer performans iyileştirmeleri ve heyecan verici sürprizler bekleyebileceği anlamına geliyor.

Weibo’dan duyumcu Lee Ang-aung’a göre, iQOO 12’nin öne çıkan bir özelliği olacak: daha yüksek fiyatlı modellerde bulunan periskop tarzı telefoto kamera. Eğer bu gerçekleşirse, iQOO 12 bu tür bir kamera içeren ilk standart sürüm akıllı telefon olacak, bu da önemli bir ilerleme olacak. Ancak lens hakkında detaylı bilgiler henüz açıklanmadı.

iQOO 12’nin kamera detayları netleşiyor

Aynı duyumcu, iQOO 12’nin ekran stratejisini değiştirdiğini ve önceki modelin 2K ekranından 1.5K çözünürlüklü bir ekrana geçtiğini belirtiyor. Bu değişiklik, ekran netliği ile enerji verimliliği arasında bir denge bulmayı amaçlıyor. Daha önce Digital Chat Station adlı duyumcudan gelen bilgiler 2K bir ekrana işaret etse de, yeni bilgilere göre iQOO 12’nin 1.5K çözünürlüklü bir ekranla gelmesi daha olası.

iQOO 12’nin Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 3 ile donatılacağı söyleniyor. TSMC N4P süreciyle üretilen bu çip, Adreno 750 GPU’ya ve yeni Cortex-X4 süper çekirdeğe odaklanan sekiz çekirdekli bir yapıya sahip. Bu bileşenlerin %15’lik bir performans artışı sağlaması bekleniyor.

Cihazın 50MP ana kamera ile gelmesi, 16GB’a kadar RAM seçenekleri sunması ve 512GB ila 1TB arasında depolama seçenekleri sunması bekleniyor. Tasarım, düz bir ekran ve arka lens modülü için özgün bir çerçevesiz Deco tasarımı içerebilir. Hızlı şarjla ilgili olarak, 100W ile 200W arasında bir tartışma var, ancak iQOO 11S’nin zaten 200W’ı desteklediğini düşünürsek, iQOO 12’nin bu şarj hızını eşleştirmesi veya aşması muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx