Büyükşehir’den gençlere üniversite tercihinde ücretsiz destek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, YKS hazırlık sürecinde düzenlediği kurslarla destek verdiği üniversite adayı gençlere tercih döneminde de ücretsiz danışmanlık sağlıyor. Öğrenciler, 27 Temmuz -8 Ağustos  tarihleri arasında Konyaaltı, Kepez, Muratpaşa, Finike, Alanya ve Gazipaşa ilçelerindeki üniversite destek merkezlerinde uzman rehber öğretmenler eşliğinde tercihlerini yapabilecek.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nı (YKS) geride bırakan gençler istediği üniversiteye yerleşmenin heyecanını beklerken, Antalya Büyükşehir Belediyesi öğrencilerin tercihlerini bilinçli ve doğru bir şekilde yapması için 8 farklı noktada ücretsiz danışmanlık ve rehberlik hizmeti vermeye başladı. 

8 FARKLI MERKEZDE REHBERLİK HİZMETİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi ATABEM Çaybaşı Üniversiteye Hazırlık Merkezi, Yenimahalle Kültür Merkezi, Atatürk Kurs Merkezi, Uncalı ATASEM, Dokuma ATABEM, Finike Üniversiteye Hazırlık Merkezi, Alanya ATABEM ve Gazipaşa ATABEM-ATASEM Merkezlerinde uzman rehber öğretmenler tarafından yürütülen ücretsiz danışmanlık hizmeti, 8 Ağustos’a kadar devam edecek.

ATABEM’DE HAZIRLANDIM ŞİMDİ DE TERCİH YAPIYORUM

Üniversite sınavına Çaybaşı ATABEM Üniversiteye Hazırlık Merkezi’nde verilen hazırlık kurslarında hazırlandığını ifade eden Deren Akman, tercih döneminde de kurs merkezinden destek aldığını söyledi. Akman, “ATABEM’de dersler, etütler ve soru çözümlerin olduğu yoğun geçen bir hazırlık süreci yaşadım. Rehberlik öğretmenim şimdi de hedefimdeki bölüm ve üniversiteler hakkında bilgi veriyor. Yapay zekaya merakım olduğu için Mekatronik Mühendisliği okumak istiyorum. Tercih yolculuğumda kurs merkezindeki öğretmenlerim bana çok yardımcı oldular. Çok teşekkür ederim” diye konuştu.

DOĞRU TERCİH İÇİN GELDİM

Üniversite tercih desteğinden yararlanmak için Çaybaşı ATABEM Üniversiteye Hazırlık Merkezine gelen Asude Şakar, “Çok heyecanlı günler yaşıyorum. Doğru bir tercih yapabilmek için profesyonel destek almak istedim. Taban puanları, başarı sıralaması ve üniversiteleri konuştuk. Yabancı dile özellikle İngilizceye ilgim var. Bu yüzden hedefim İngilizce Öğretmenliği bölümünü okumak. Rehber öğretmenlerimiz bize oldukça yardımcı oldu. Bu sayede doğru bir tercih yaptığıma inanıyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx