Bayern’in G.Saray maçındaki forma renklerine tepki

Bayern Münih, Galatasaray maçında farklı forma tercihiyle tepki çekti

Bayern Münih, Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray’ı yenmesine rağmen, taraftarlar ikinci forma tercihine tepki göstererek kulüp renklerinin önemini vurguladı.

Şampiyonlar Ligi’nde çarşamba akşamı oynanan Bayern Münih-Galatasaray maçını Alman ekibi 2-1’lik skorla kazansa da, ev sahibi ekibin taraftarları takımın giydiği forma nedeniyle kulübe tepki gösterdi.

Bayern Münih, temsilcimiz Galatasaray’a karşı aldığı galibiyetle Şampiyonlar Ligi’nde son 16’ya kalmayı garantiledi. Ancak Bayern taraftarları, ev sahibi olmalarına ve maç için forma seçeneğinde önceliği olmasına rağmen ikinci formasıyla sahaya çıktı.

Alman devi, geleneksel kırmızı ve beyaz forma yerine, siyah ve mor renklerin yer aldığı formayı giydi. Bunun sonucunda Allianz Arena’nın güney tribününde kararı eleştiren bir pankart açıldı: “Kulüp renkleri dokunulmazdır.”

GEÇMİŞTE DE TEPKİ GÖSTERİLDİ

Bayern Münih kulübünün tüzüğündeki ilk paragrafa atıfta bulunan taraftarlar, tüzüğün 1. paragrafında kulüp renklerinin kırmızı ve beyaz olduğunu belirtiyor. Bu nedenle, Bayern Münih taraftarları ve taraftar grupları tarafından başlatılan kampanya ‘Paragraf 1’ olarak adlandırılmakta. Ancak forma tasarımı ve renkleri için herhangi bir şartname bulunmamakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx