Aday gösterilmeyen CHP’li Oran’dan miting: İthal aday istemiyoruz

İzmir’in Çeşme ilçesinde tekrar aday gösterilmeyen Belediye Başkanı Ekrem Oran, miting düzenledi. ‘İthal aday’ istemediklerini söyleyen Oran “Hiçbir şey yapamıyorsanız bile hodri meydan, ön seçime gidelim. 2 bin 600 üyeden 2 binden az oy alan Ekrem Oran’ın adaylığını da kabul etmeyin. Lütfen bizi baba ocağımızdan ayırmayın, altı okumuzdan ayrılmak zorunda bırakmayın. Çeşme için benimle her yolda yürümeye var mısınız?” dedi.

“NAMLULARIN ÜSTÜNE YÜRÜDÜK”

Cumhuriyet Halk Partisi’nde geçtiğimiz günlerde açıklanan İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye adayları sonrası yeniden aday gösterilmeyen Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Çeşme Meydanı’nda miting düzenledi.

Dedesinden CHP’li olduğunu belirten Oran, mitingdeki konuşmasında “‘Yanlış hesap Bağdat’tan döner’ diyerek bugün buradayız. Hiçbir adayı küçümsemiyoruz. Kimsenin karşısında değiliz. Kimseye ‘Sen şuralısın, sen buralısın’ demedik. Kapıdan içeri giren tüm vatandaşlara elimizden geleni kanunlar çerçevesinde yaptık. Sen oy verdin, vermedin demedik. 9 milimlik kurşunlar benim Çeşme Belediyesi’nin ve Çeşmelilerin çıkarını koruduğum için zarf içinde bana geldi. Bir kez bile korkmadık, namluların üstüne yürüdük” dedi.

İŞÇİYE ZAMMI AÇIKLADI

İşçi ücretlerine yapılan zammı da açıklayan Başkan Oran, “Çeşme’de en düşük ücreti bugünden itibaren 30 bin TL yapıyoruz. Aynı şekil yükselişi de ÇEŞTUR çalışanlarına yapıyorum. Çeşme’de bizim kahrımızı çeken emekçilerimiz ezdirmem, ezdirmeyeceğim” diye konuştu.

“BU YANLIŞTAN DÖNÜN”

Diğer aday adaylarına da çağrıda bulunduğunu belirten Oran şöyle devam etti:

– Siz beni tanıyorsunuz, siz Eko’nuzu tanıyorsunuz. Buradan sesleniyorum, ‘Sayın Genel Merkez, yanlıştan dönün. Bu bir yanlıştır. Genç hanımefendiye karşı bir lafımız yok. Ancak 5 aday varken, Çeşme’nin 25 mahallesinden 15’ini ezbere sayamayacak Çeşme’yi tanımayan, Çeşmelinin tanımadığı adayı kabul etmemiz mümkün mü? İthal aday istemiyoruz. Herkes bilsin bu şarkı burada bitmez. Biz kazanacağız. Gözünüz kulağınız burada olsun. Sosyal medyadan Eko’yu takip edin. Ankara Ankara duy sesimizi, bu yükselen Çeşme’nin ayak sesleri.

LAL DENİZLİ’YE SESLENDİ

Aday gösterilen Lal Denizli’ye seslenen Başkan Oran,15 arabayla Çeşme’ye gelip kalabalıktan korkup ilçe başkanlığı ziyaretini iptal edenlere sesleniyorum. Sevgili Lal Denizli kardeşim. İstanbul’da doğmuş, büyümüş kardeşim. Gel benim yaptığım gibi benim geçtiğim yollardan geç. Gel bizim meclis üyemiz ol, sen de öğren meclis üyeliğini” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx