Ünlü rapçi ASAP Rocky silahlı akın ile suçlandı

ASAP Rocky sahne ismiyle bilinen Rakim Athelstone Mayers, Rihanna ile yaptığı seyahatten döndükten sonra “ASAP Relli takma isimli prodüktörü silahla yaralamak gerekçesiyle” Los Angeles Havaaalanı’nda tutuklandı.

Guardian’ın haberine nazaran, Amerikalı rapçi Nisan ayından beri tutuklu bulunmasının akabinde savcılık tarafından silahlı hücum ile suçlandı. ABD’li rapçi hatalı bulunursa dokuz yıla kadar mahpus cezasına çarptırılabilir.

Los Angeles İlçe Bölge Savcısı George Gascon yaptığı açıklamada, “Kamusal bir yerde silah sıkmak, sırf maksattaki kişi için değil, Hollywood’u ziyaret eden pak ziyaretçiler için de trajik sonuçlarla sonuçlanabilecek önemli bir suçtur” açıklamasında bulundu.

Savcı Gascon, “Ofisim bu davadaki kanıtları kapsamlı bir biçimde gözden geçirdi. Ateşli silah kullanıldığı argümanının belgeye eklenmesinin gerekli olduğuna karar verdi” dedi.

ASAP Relli takma isimli prodüktör Terell Ephron, Rakim Mayers’in kendisini, muahedeyi tartışmak için karanlık bir yere çektiğini ve Mayers’in kendisine yarı otomatik bir silah ile ateş ettiğini argüman etti.

Ephron, en az 25 bin dolarlık tazminat istiyor