Ümraniye’de ‘ucuz halı’ izdihamında can pazarı yaşandı

Ümraniye’de bulunan bir mağaza zincirinin açılışında çeşitli ürünlerde indirimli ürünlerin satışa çıkarılacağını duyanlar, sabahın erken saatlerinde mağaza açılışına akın ederken büyük izdiham yaşandı.

GÜNCEL 30.03.2022 00:13

Ümraniye'de 'ucuz halı' izdihamında can pazarı yaşandı

Abone Ol google-news

İstanbul’un Ümraniye ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi’nde açılışı gerçekleştirilen zücaciye mağazasında, ürünlerde ilk güne özel indirim uygulandı. İndirimden faydalanmak isteyenler açılışa yoğun ilgi gösterdi. Mağazanın önünde uzun kuyruk oluşturanlar kepenklerin açılmasıyla birlikte içeriye girmeye çalıştı.

İlk güne özel halı fiyatlarının 10 lira olduğunu duyurması üzerine izdiham oluştu. Mağazada yaşanan yoğunluk nedeniyle halılar kamyonetten dağıtılmaya başlandı. Bu sefer de halı almaya çalışanlar kamyonetin önünde yoğunluk oluşturdu. Kalabalık arasında kalan bir çocuk güçlükle çıkarıldı. Küçük çocuk gözyaşlarını tutamazken, annesi, “Ucuz halı alma isterken, çocuk eziliyordu az kalsın. Korktu ama iyi bir şey yok” diye konuştu. Ayşe Çakır ise, “Ben böyle bir şey görmedim. Bir de gözleri doymuyor. 3 alıyor, 5 alıyor gidiyor. Sonra bir daha geliyor. İzdiham oldu, canlarından olacaklar” dedi.

Halıyı mağazaya getiren firma çalışanı Mert Dokay, “200-300 liralık halıları bugün açılışa özel 10 liradan veriyoruz. Bayağı bir yoğunluk, izdiham var” şeklinde konuştu. Onlarca halı dakikalar içinde tükendi. (İHA, DHA)

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun