Trafik hengamesini ayırmak isteyen baba oğul bıçaklandı!

İstanbul Küçükçekmece’de trafikte çıkan hengameyi ayırmayan çalışan baba oğul bıçaklanarak yaralandı. Baba ile oğlu hastaneye kaldırılırken bıçaklama olayını gerçekleştiren şoför aracına binerek kaçtı. Küçük bir çocukta hengamenin ortasında kalırken, yaşanan o anlar kameraya yansıdı.

Olay, 27 Haziran Pazartesi akşamı 21.30 sıralarında Küçükçekmece Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşandı. Argümana nazaran, cadde üzerinde seyir halinde olan 68 BV 185 ve 34 DAP 366 plakalı araçların şoförleri ortasında yol verme nedeniyle tartışma çıktı. Tartışma kısa müddette büyüyerek arbedeye dönüştü.

KAVGAYI AYIRMAK İSTERKEN…

Mahalle sakinleri hengameyi ayırmak için araçların yanına koştu. Araçlardan birinden inen küçük çocukta hengamenin ortasında kaldı. Çocuk daha sonra tıpkı araçtan inen bir bayanla hengamenin olduğu alandan uzaklaşarak olup biteni geriden izledi.

Kavgayı ayırmaya gidenlerden baba Zafer Bozkurt ile oğlu Mehmet Bozkurt trafik arbedesinin taraflarından birinin bıçak darbeleriyle yaralandı. Kanlar içinde yere düşen baba ile oğlu ihbar üzerine olay yerine gelen sıhhat grupları tarafından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

ÖNCE BIÇAKLADI SONRA YOLUNA DEVAM ETTİ

Bıçaklama olayını gerçekleştiren şahıs ise aracına binerek yoluna devam etti. Bacağından yaralanan baba ile oğlunun hayati tehlikesinin bulunmadığı ve hastanedeki tedavilerinin devam ettiği öğrenildi. Polis grupları bıçakla 2 kişiyi yaralayan 68 BV 185 plakalı aracın şoförünün yakalanması için çalışma başlattı. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay esnasında orada bulunan esnaf Birkan Duran, “Bu yol gidiş gelişli bir yol karşı taraftan gelen Cennet Mahallesinden Kanarya’ya seyreden otomobil haklı, ikisine birden yeşil yandığı için yukardan gelen araç ikinci sırayı yaptı. Evvel ağız dalaşı başladı. Her ikisinin de yanında ailesi vardı. Evvel haklı olan aracın şoförü aşağıya indi, daha sonra öbür otomobilden inen genç arkadaş sorgusuz sualsiz bunun yumruklamaya başladı” dedi.

Duran, şöyle konuştu:

“Mahallemizin gençleri ayırmaya çalışırken içlerinden biri olaya karışıyor daha sonrasında olay karşıdaki sınıfın önüne hakikat taşıyor ayırmaya giden babası oğlunun peşine koşuyor. Akabinde biz polisi arıyoruz daha sonrasında iki kişi de iki yerinden bıçak darbesi alıyor. Baba ve oğul ile olayı yapanlar otomobilleriyle gidiyor olayı ayırmaya çalışanlar ambulansla gidiyor, ikisi de ayaklarından yaralandı. Kasıklarından olsaydı sorundu zira yaralananlardan bir tanesi şeker hastası kan kaybı olduğu için daha tehlikeli olurdu. Ambulans ve polis takımları vaktinde geldi olay bundan mütevellit.”

Olay sonrası arkadaşını hastanede görmeyen giden Selçuk Karakuzu, “Hastaneye gittim. Babasını gördüm. Durumu yeterliydi konuştuk şuuru yerindeydi Allaha şükür bir şey yoktu” formunda konuştu.