Trabzonspor’da Nwakame krizi! Yine masadan kalktı

Trabzonspor’un şampiyonluğunda kaleci Uğurcan Çakır’la birlikte başrolü oynayan Anthony Nwakaeme yine kulüple anlaşma sağlayamadı.

‘SEVGİ VE SAYGI PARADAN ÇOK DAHA ÖNEMLİ’ DEMİŞTİ AMA…

Nijeryalı yıldız daha önce yaptığı açıklamada sevgi ve saygının paradan çok daha önemli olduğunu belirterek “Sorunumun para olduğunu söyleyenler olmuş. Benim asla parayla böyle bir ilişkim yok. Böyle bir sözü de asla ifade etmedim zaten. Benim yakınımdaki insanlar beni tanırlar ve benim nasıl biri olduğumu bilirler. Sorunun para olmadığını, sevginin ve saygının her zaman paranın önüne koyduğumu bilirler. Parayla etkilenecek son insanım. İnsanların bunu bilmesini isterim” ifadelerini kullanmıştı.

AVCI: BURADA DEVAM ETMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Teknik direktör Abdullah Avcı daha önce Nwakaeme ile 18 aydır beraber olduklarını belirterek “Burada devam etmek istediğini söyledi. Bundan sonrasını başkan ve yönetim kurulu belirleyecek” şeklinde konuştu. Yıldız futbolcunun menajeri Deniz Türker de “Trabzonspor’la maaş ve yıl konusunda anlaşmıştık. Sadece imza parası konusunda farklı düşünceler vardı. An itibarıyla oyuncum, Trabzonspor’un taksitli ödeme talebini kabul etti. Trabzonspor istediği zaman kulübe gider imzaları atarız” açıklamasını yapmıştı.

GERİ ADIM ATMADI, YİNE ANLAŞMA SAĞLANAMADI

A Spor’da yer alan habere göre; Nwakaeme ve Trabzonspor arasında görüşmeler sonucunda yıllık ücret ve sözleşme süresi konusunda farklılıklar devam ediyor. Bordo-mavili kulüp, deneyimli oyuncuya Hamsik’e verilen en yüksek ücreti önermişti. Trabzonspor kulübü önceki teklifi olan 1.5 milyon euro net maaş, 500 bin Euro imza parası ve 250 bin euro bonuslu şeklindeki teklifini yineledi. Nwakaeme ise daha önce talep ettiği 3 yıllık sözleşme, bonus ve imza parası da dahil olmak üzere toplamda 3 milyon euroyu aşan talebini yineledi.

Trabzonspor yönetimiyle yıllık ücret ve sözleşme süresinde anlaşamayan Nwakeme diğer teklifleri değerlendirme kararı aldı.

145 MAÇTA 47 GOL, 45 ASİST KATKISI

Nijeryalı yıldız Süper Lig’de çıktığı 145 maçta 47 gol atıp 45 de asist yaptı.