‘Top Gun: Maverick’, ‘Titanic’in rekorunu kırdı

Mayıs ayının son haftasında vizyona giren Tom Cruise başrollü devam sineması “Top Gun: Maverick”, tüm vakitlerin en çok kazanan sinemalarından biri olan 1997 üretimi “Titanic”in toplam hasılatını geçti. “Top Gun: Maverick”, Paramount Pictures’ın Kuzey Amerika gişesinde (ABD ve Kanada) en çok kazanan sineması oldu.

Beyazperde’nin aktardığı habere nazaran, “Titanic”, toplam 600,7 milyon dolarlık yararıyla tam 25 yıldır, Paramount’ın en başarılı sinemasıydı lakin artık bu unvan 601,9 milyon dolar çıkar ile “Top Gun: Maverick”in elinde.

Vizyondaki birinci ayında dünya çapındaki hasılatı 1 milyar dolar sonunu geçen “Top Gun: Maverick”, 2022’nin en çok kazanan sinemaları listesinde birinci sırada yer alıyor. Tony Scott imzalı özgün “Top Gun”dan 36 yıl sonra gelen devam sineması, ABD’de Anma Günü’nde vizyona girmiş, bu federal tatil gününü de kapsayan birinci dört günde 156 milyon dolar hasılat elde ederek, “Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu” sinemasının 2007 yılından beri elinde tuttuğu Anma Günü rekorunu da kırmıştı.