Sedat Peker, Doğu Perinçek’e karşılık verdi

Organize kabahat örgütü liderliğinden hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, Emre Olur’un Twitter hesabından Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek’in açıklamalarına karşılık verdi.

Perinçek’in kendisi ile Fethullah Gülen ortasında temas olduğu tarafındaki açıklamalarını hatırlatan Peker, Perinçek’e “Çakma Doğu” diye seslenerek “Ergenekon soruşturmalarının tamamı sesli ve imajlı kayıt altındaydı. Fethullah Gülen’e bir defa selamımı yayınlarsan ben şerefsizim” dedi.

Peker ayrıyeten şunları yazdı: “Çakma doğu, ulan ülkücü katili, Beykoz Trafik Şube’yi orta, o tarihte Beykoz’da çıkan bütün araç plakaları FG imiş. Onu da bir arkadaştan öğrendim. Sen gerçek bir namussuzsun, Abdullah Öcalan’ın kankasısın. Ulan çakma doğu, FG harflerinin Beykoz’un plaka kodu olduğu trafik şubenin resmî sitesinde yer almakta, bu belgeyi al nereye sokacağına sen karar ver.”

Ne olmuştu?

Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek, Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ı amaç almasına reaksiyon gösteren açıklamalar yapmıştı.

Doğu Perinçek, Şaban Sevinç’in YouTube kanalında yaptığı yayında kendisinin Mehmet Ağar ile ilgili olarak, “Vatansever ve sicili de kahramanlıklarla dolu” kelamlarını hatırlatması üzerine, “Sayın Mehmet Ağar geçmişte aslanlar üzere PKK’yla uğraş etmiş, FETÖ’yle uğraş etmiş, bugünkü duruşu da ulusal olan ve emniyette de daima başarılı sicili olan bir devlet adamıdır” sözlerini kullanmıştı.

“Mehmet Ağar’ın suçlanması bugünkü durum ile ilgili” diyen Perinçek, şunları söylemişti: “Onun bugün Amerikan emperyalizmine, bugün FETÖ’ye, PKK’ya halli olmasıyla ilgili ve ondan ötürü gaye alınıyor. Gaye alanlar da sicilleri bozuk adamlar. O nedenle ben Mehmet Ağar’ı savunuyorum ve kefilim. Onun Türkiye’ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım.”