Phil Foden: Haaland’ın Premier Lig’e alışması vakit alabilir

Bu dönem Premier Lig grubu City, Haaland’ı Borussia Dortmund’dan transfer etmek için büyük para harcamıştı ve Norveçli yıldızı ekibe dahil etmek için birçok Avrupa deviyle çaba etmişti.

Foden, Bayern Münih ile dönem öncesi bir hazırlık müsabakasında birinci maçında birinci golünü atan Haaland’dan etkilenmiş üzere görünüyor.

Phil Foden, Erling Haaland’ın kale önünde “korkutucu” olduğunu ve Manchester City efsanesi Sergio Agüero’ya çok benzediğini söyledi.

Zaman gereksinim duyabilir

Ancak, tıpkı vakitte 50 milyon euroluk transferin gruba alışması için biraz vakte muhtaçlık duyabileceği konusunda ikazlarda bulundu.

İngiliz oyuncu onu, 2011 ve 2021 yılları ortasında City formasıyla 260 gol kaydeden Agüero ile karşılaştırdı.

“Agüero ile çok benzer”

Foden, Sky Sports’a verdiği demeçte yeni grup arkadaşının gol bölgesinde epey korkutucu ve çok düzgün olduğunu aktarırken şöyle konuştu:

“Kalenin önünde, mutlaka korkutucu bir oyuncu. Herkes onun gol rekorunu, kaç gol attığını biliyor fakat büsbütün farklı bir lige, çok daha süratli futbolun oynandığı bir ülkeye geldi. Bu yüzden alışması biraz vakit alabilir ve bu, hiç kolay bir şey değil. Lakin işler akışına girdiğinde durdurulamaz olacak. Agüero ile çok benzeri. Haaland’ın da her türlü gol atma marifeti var. Dediğim üzere, kale önünde korkutucu ve onu hakikat alanda topla buluşturduğumuzda bu yıl bizim için sahiden kusursuz olacak.”