Özer Sencer’den ‘gerçekçi anket’ açıklaması: Herkes dikkate alsın

MetroPOLL Araştırma’nın kurucusu kurucusu ve CEO’su Özer Sencer, gazeteci İsmail Saymaz’ın muhalefetin ‘erken ve kolay zafer’ tenkitlerine cevap verdi.

MetroPOLL Araştırma’nın son seçim anketi bugün yayımlandı. AK Parti kararsızlar dağıtıldıktan sonra yüzde 33,3 oy oranına ulaştı. CHP’nin oyu ise yüzde 23,2 olarak ölçüldü. Ankete nazaran AK Parti ve CHP ortasında 10 puan fark var fakat bugüne kadar yayımlanan birçok anket şirketinin sonuçlarına nazaran bu oran yüzde 15’lere kadar çıkabiliyor.

Gazeteci İsmail Saymaz da anket şirketlerinin bu sonuçlarını eleştirenlerden biri. MetroPOLL’un bugünkü sonuçlarını Twitter’dan paylaşarak, “AK Parti en yakın rakibinin dokuz puan önünde görünüyor. Erken ve kolay zafer hissiyle ayakları yerden kesilen muhalifler bu tabloya yeterli baksın” dedi.

Sencer, Saymaz’ın bu paylaşımını alıntılayarak şu açıklamalarda bulundu: “Evet, herkesi gerçekçi olmaya davet ediyoruz. Sayılarla oynayarak seçmen tercihlerinin değişmeyeceği gerçeğini herkes dikkate alsın.” (HABER MERKEZİ)