Netflix’ten zam yanıtı: Ama bir sor neden?

Geçen ay dünya genelinde fiyat artışına giden popüler dizi ve film platformu Netflix, Türkiye fiyatlarını yaklaşık yüzde 40 ila 42 oranında artırdı. Bir kullanıcının zamma tepki göstermesi üzerine paylaşım yapan Netflix, “Ama bir sor neden? ” ifadelerini kullandı.

MEDYA 07.04.2022 10:56

Netflix'ten zam yanıtı: Ama bir sor neden?

Abone Ol google-news

Netflix, Türkiye fiyatlarını da yüzde 40 oranında artırdı. Netflix Türkiye’den yapılan resmi açıklamada, “Geniş bir yelpazede en kaliteli içerikleri sunmaya ve Kulüp, Pera Palas’ta Gece Yarısı, Stranger Things gibi benzersiz yapımlara yatırım yapmaya devam edebilmek için Türkiye’deki ücretlerimizi güncellememiz gerekiyor” ifadeleri kullanıldı.

Tepki çekti

Platformun Türkiye’deki abonelik ücretlerine yaptığı zam, kullanıcıların büyük tepkisine yol açtı.

Netflix’in temek paketinin aylık fiyatı 29.99 TL’den 37.99 TL’ye, standart paketinin fiyatı 40.99 TL’den 57.99 TL’ye ve özel paketinin fiyatı ise 54.99 TL’den 77.99 TL’ye yükseltince, kullanıcılar da yüzde 27 ile yüzde 42 arasında değişen bu zamma olan tepkilerini sosyal medyaya da taşıdı.

‘Şu gelenlere bak’

Temel, standart ve özel paketlere dün zam yapan yayın platformu, zammı soran bir takipçisine Twitter’dan yanıt verdi.

“Muhammed duydukların doğru, ama bir sor neden” diye yazan Netflix, zammın nedeninin yüzlerce yeni kaliteli içerik üretmek olduğunu belirtti.

Netfllix şunları kaydetti: “Şu gelenlere bak; Stranger Things S4, The Witcher: Blood Origin, Erşan Kuneri, The Sandman, Another Self, Aşıklar Bayramı, Sıcak Kafa, Enola Holmes 2, TERİM…”

Muhammed duydukların doğru, ama bir sor neden? Seni yeni gelecek yüzlerce kaliteli içerikle buluşturmak için. Şu gelenlere bak; Stranger Things S4, The Witcher: Blood Origin, Erşan Kuneri, The Sandman, Another Self, Aşıklar Bayramı, Sıcak Kafa, Enola Holmes 2, TERİM…

— Netflix Türkiye (@netflixturkiye) April 5, 2022

Nisan ayı takvimi açıklandı

Netflix’in Nisan ayında listesine eklediği dizi ve filmler belli oldu. Bu ayda birçok yeni film ve dizi vizyona girecek. Nisan ayı içerisinde izleyiciye veda etmeye hazırlanan Ozark, 5. sezonu ile seyirci karşısına çıkacak Elite gibi birçok yapım sosyal medyada gündem oldu. Peki, Netflix’in Nisan ayı takviminde hangi yapımlar var? İşte detaylar…

YAKAMOZ S-245

Yayın tarihi: 20 Nisan 2022

Kıvanç Tatlıtuğ’un başrolünde yer aldığı, Netflix’in sevilen dizisi Into The Night evreninin uzantısı olan Yakamoz S-245, 20 Nisan’da heyecan dolu hikayesi ile dünyanın sonunu getiren bir felaketin kapılarını aralıyor. Denizaltı ile yürütülen bir araştırmaya katılan bir deniz biyoloğu, Dünya’yı altüst eden bir felaketin ardından mürettebatıyla birlikte ölüm kalım mücadelesi verir.

ELITE: 5. SEZON

Yayın tarihi: 8 Nisan 2022

Las Encinas’ta yeni sömestr; yeni bir kurbanı, yeni bir faili ve yeni bir gizemi de beraberinde getirir. Bu sırada öğrenciler kendi sırlarında boğulmaktadır.

OZARK: 4. SEZON 2. KISIM

Yayın tarihi: 29 Nisan 2022

Dört bir taraftan tehdit altındaki Marty ve Wendy; karteli, FBI’ı ve kendi çocuklarını mutlu edip eski hayatlarına dönmek için zaman kazanmaya çalışır.

BİR NETFLIX BELGESELİ: UZAYA DÖNÜŞ

Yayın tarihi: 7 Nisan 2022

Elon Musk ve SpaceX mühendisleri, NASA astronotlarını Uluslararası Uzay İstasyonu’na geri götürmek ve uzay yolculuğunda devrim yaratmak için tarihİ bir görev üstlenir.

MARILYN MONROE: KASETLERDEKİ SIRLAR

Yayın tarihi: 27 Nisan 2022

Bu belgeselde bir yazar, Marilyn Monroe’nun gizemli ölümünü yeniden inceliyor ve onu tanıyan insanlarla yaptığı kapsamlı röportajların ses kayıtlarını paylaşıyor.

BİR SKANDALIN ANATOMİSİ

Yayın tarihi: 15 Nisan

Güçlü bir siyasetçi olan James’in eşi Sophie’nin ayrıcalıklı hayatı, skandal yaratacak sırların ortaya çıkması ve James’e korkunç bir suçlama yöneltilmesiyle altüst olur.

RUSSIAN DOLL: 2. SEZON

Yayın Tarihi: 20 Nisan

Hayatlarının en çılgın gecesine tekrar tekrar katlanmak zorunda kalan Nadia ve Alan, kendilerini yeni bir şaşırtıcı varoluşsal maceranın içinde bulur.

APOLLO 10 1/2: UZAY ÇAĞINDA ÇOCUK OLMAK

Yayın tarihi: 1 Nisan

Bir adam, 1969 yılında Houston’da 10 yaşında bir çocuk olarak yaşadığı anıları paylaşır ve nostaljik hikâyelerle aya yolculuğun fantastik öyküsünü harmanlar.

GRACE AND FRANKIE: 7. SEZON

Yayın Tarihi: 29 Nisan

Yedi yıl önce eşlerinin ihanetleriyle sarsılan ancak yıkılmadan hayata devam eden Grace ve Frankie, korkusuzca yaşamanın ne demek olduğunu göstermeye devam ediyor.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun