Mustafa Sarıgül: Türkiye Değişim Partisi ile CHP birleşme çalışmaları bugün itibariyle başlamıştır

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı ve CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, “Türkiye Değişim Partisi bugün elini taşın altına koymuştur, Kılıçdaroğlu’nun yanında olmaya, dik durmaya devam edecektir” dedi.

Sarıgül, TDP Parti Meclisi’nin toplantısının ardından basın açıklaması yaptı.

Sarıgül’ün açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bu yönetim sistemine karşı olanları bir arada tutan sayın Kılıçdaroğlu’dur. Biz yine önemli bir karar vereceğiz ya bu sistemden yana olacağız ya da bu sisteme karşı çıkmaya Kılıçdaroğlu’nun yanında olmaya devam edeceğiz. Bu sistemin devam etmesi halinde devletimiz bir parti devleti haline gelecek meclis de inanın göstermelik olacak. Türkiye uygar dünyanın bir üyesi olmaktan çıkacak.

“Türkiye Değişim Partisi bugün elini taşın altına koymuştur, Kılıçdaroğlu’nun yanında olmaya, dik durmaya devam edecektir.

“Verdiğimiz kararla tarihin doru tarafında yer alıyoruz.

“Bugün TDP için demokrasi adına, özgürlükler adına çok önemli bir gün. Hayatta bazı dönüm noktaları vardır. Yaşamın hangi noktasında nerede olursam olayım siyaset vefadır, mertliktir, omurgası olmaktır. İnsan hayatında önemli kararlar alması gereken zamanlar vardır. Devletler ve partiler de böyledir. Olaylar ve gelişmeler partileri bir noktaya getirir. Bir karar vermek zorunda kalırlar ve verdikleri kararla tarihe geçerler. Arkanıza yaslanır ve kurulduğumuzdan bugüne yaşananları gözden geçirin. Hem oy pusulasında hem de Türkiye siyasetinde TDP’ye yer açtık. Çözüm önerilerini ortaya koyduk, şan şöhret peşinde koşmadık. Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilmedik.

“Türkiye Değişim Partisi olarak akıl almaz kalem yazmaz bir mücadele verdik. Hepinize minnettarım. Büyük fedakarlıklarla yaptınız çalışmalara ve katkılarınızı ben ve tarih unutmayacaktır.

Ayrıntılar gelecek…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx