MÜSİAD ABD Başkanlığına Yavuz Orta getirildi

13 binden fazla üyesi olan ve 81 ülkede temsilciliği bulunan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), ABD’deki yeni başkanını seçti. Uzun yıllardır MÜSİAD ABD yönetiminde görev alan Yavuz Orta MÜSİAD ABD’nin yeni başkanı olarak bugün görev başı yaptı.YAVUZ ORTA KİMDİR?

Yavuz Orta İstanbul/Türkiye’de doğdu. Lise eğitimini Bakırköy İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı ve daha sonra Gazi Üniversitesi Bolu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden lisans derecesi aldı. Ayrıca, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde MBA Master of Business Administration derecesini aldı. State University of New York’ta Uluslararası Taşımacılık Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. Ayrıca New York Üniversitesi’nde profesyonel işletme koçluğu programında çalışmalar yaptı. Capella Üniversitesi’nde doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Profesyonel kariyerine Finans Kurumlarında Finansal Analiz olarak başladı. İslam Ekonomisi ve İslam Ticareti üzerine çalışmalar yaptı. Faizsiz Finans Kurumları ve Bankacılık üzerine yüksek lisans tezi yazdı. Red Apple Realty adlı emlak şirketinin kurucu ortağıdır ve New Jersey eyaletine kayıtlı lisanslı emlakçıdır. Türkiye Maarif Vakfı’nın Amerika kurucu başkanı, habername.com köşe yazarı ve aynı zamanda dünyanın en büyük iş adamları örgütü olan MÜSİAD’ ın Amerikan şubesinin başkanıdır. Son zamanlarda kitle fonlaması üzerine çalışmalar yapan Yavuz ORTA, Bambutree Worldwide Investment Company’nin kurucu ortağıdır. Bu şirket aracılığıyla, düşük gelirli insanların tasarruflarını ve yatırımlarını yöneterek faydalar sağlamayı amaçlamaktadır.

Yavuz Orta yayınladığı mesajda “Bu güzel kurumun büyük bir gurur ve onur kaynağı olduğunu belirtmek istiyorum. MÜSİAD, yurt içinde ve yurt dışında 13.000’den fazla üyesi ile 60.000 işletmeyi temsil etmektedir. Ayrıca, yaklaşık 2 milyon kişiye istihdam sağlamaktadır. Bu etkileyici rakamların yanı sıra, yurt içinde 84 irtibat noktası ve yurt dışında 81 farklı ülkede toplamda 165 nokta ile hizmet veren bir sivil toplum kuruluşuyuz. “Yüksek Ahlak Yüksek Teknoloji” parolasıyla durmadan çalışan bir kurumuz. MÜSİAD, üyeleri, partner kuruluşları ve sahip olduğu teşkilatıyla tüm dünya ülkeleri ile ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir misyon üstlenmektedir. Bu misyona uygun olarak, farklı ülkelerdeki resmi kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ve ticaret odalarıyla faaliyetler gerçekleştirerek, adeta fahri ticaret müşavirlikleri gibi çalışarak Türk iş dünyasına büyük katkılar sağlamaktadır. Bu güzide kurumun başkanı olarak, MÜSİAD USA’ın misyonunu daha da ileri taşımak için var gücümle çalışacağım. Türk iş dünyasının ulusal ve uluslararası alanda daha da güçlenmesi için elimden geleni yapacağım. Tüm üyelerimizin desteği ile, MÜSİAD’ı daha da ileriye taşıyacağız.” dedi.

MÜSİAD ABD’de daha önce Murat Güzel, Mustafa Tuncer ve Ayhan Özmekik başkan olarak görev yapmışlardı.

MÜSİAD ABD’nin 17 eyalette temsilciliği bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir