Mescidin gece bekçisi, birinci misyon gününde hayatını kaybetti

Manisa’da Fatih Mescidi’nde çıkan arbedede gece bekçiliği yapan vazifeli hayatını kaybetti.

Olay, dün gece saatlerinde Şehzadeler ilçesi Bayındırlık Mahallesi Bayrak Zirve mevkisinde onarım çalışmaları süren Fetih Mescidi önünde gerçekleşti.

M.K. isimli erkek, 1 bayan ve 1 erkek arkadaşıyla onarımına 16 Mayıs’ta başlanan Fetih Mescidi’nin bulunduğu Bayrak Zirve’ye çıkmak istedi.

KALBİ DURDU

Mescidin dün misyona başlayan gece bekçisi Zübeyir İlter(50), M.K. ve beraberindekilerin doruğa çıkmasına müsaade vermedi. İlter ve M.K. ortasında çıkan tartışma arbedeye dönüştü. Bu sırada kötüleşen İlter’in kalbi durdu.

İhbarla bölgeye polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Olay yerinde yapılan kalp masajıyla hayata döndürülen İlter’in kalbi, kaldırıldığı Manisa Kent Hastanesi’nde bir kere daha durdu.

BİRİNCİ VAZİFE GÜNÜYDÜ

Bedeninde rastgele bir darp ve yara izi bulunmadığı öğrenilen İlter, hekimlerin müdahalelerine karşın kurtarılamadı. İlter’in vazifesine başladığı birinci gün ömrünü yitirdiği öğrenildi.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Polis, M.K. ile yanındaki 2 kişiyi gözaltına aldı. Polisteki süreçlerinin akabinde şüphelilerden M.K. adliyeye sevk edildi, öteki 2’si sözlerinin akabinde salıverildi.