Mbappe’den flaş karar! İmzayı atıyor

Mbappe’nin Paris Saint Germain’deki kontratı 30 Haziran’da tamamlanacak. 23 yaşındaki futbolcunun Real Madrid ile anlaştığı uzun müddettir tez ediliyordu.

L’Equipe, Mbappe’nin Paris Saint Germain’le muahedeye vardığını ve İspanyol devine transfer olmayacağını yazdı. Daha evvel Real Madrid’in transfer için 200 milyon euroyu gözden çıkardığı tez ediliyordu.

Mbappe son yıllarda Avrupa futbolunun en büyük yıldızları ortasında gösterililiyor. 2018’de, daha 20 yaşını doldurmamışken, Fransa’nın dünya kupasını kazanan takımının değerli bir kesimiydi.

Mbappe bu dönem Paris Saint Germain formasyla 36 gol attı ve 26 asist yaptı.

Real Madrid golcüleri elinden kaçırdı

Erling Haaland’ın Manchester City’ye transferi sonrası Norveçli futbolcu için kapılar kapanırken Mbappe’nin transferi de gerçekleşmezse Real Madrid futbol dünyasının iki yeni yıldızını da elinden kaçırmış olacak.

PSG’den astronomik teklif

Eurosport’un haberine nazaran ise Kylian Mbappe, PSG’nin astronomik teklifini kabul etti.

Teze nazaran Mbappe, Fransız grubundan imza parası olarak 300 milyon euro elde edecek. Bunun yanı sıra yıldız futbolcunun yıllık 100 milyon euro’ya imza atacağı konuşuluyor.

Mbappe böylelikle futbol tarihinin en çok yıllık fiyat kazanan ismi olacak.

Ancelotti geçiştirdi

Real Madrid teknik yöneticisi Carlo Ancelotti ise Mbappe’yle ilgili gelen soruya ‘Şampiyonlar Ligi finalini düşünüyoruz’ karşılığını vermişti. İtalyan hoca, “Herkes bana Şampiyonlar Ligi finaliyle ilgili sorular soruyor ve bunun için heyecanlıyız. 14. sefer Şampiyonlar Ligi’ni kazanma bahtımız var. Hususla ilgili her şeyi anlayabiliyorum lakin finale odaklandık ve dışarıda olan şeylerin bizi etkilemeyecek.” sözlerini kullanmıştı. (NTV Spor)