Lille’in Yunus Akgün’e talip olduğu savı

Kadrosunda Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı üzere iki ulusal futbolcuyu bulunduran Lille’in, Adana Demirspor’da sergilediği başarılı performansla tüm dikkatleri üzerine çeken Yunus Akgün’e talip olduğu tez edildi.

Bu dönem 21 yaşındaki futbolcu, Adana Demirspor forması ile 9 defa fileleri havalandırıp 17 asist yaparak tam 26 gollü katkı sağlamıştı.

BURUK’TAN OLUMSUZ YANIT

Hürriyet’ten Ali Naci Küçük’ün haberine nazaran, Lille Kulübü’nün uzun müddettir Yunus Akgün’ü takip ettiği ve Fransız takımının menajerleri ile temasa geçtiği tabir edildi.

Lille’in, Yunus için 6 milyon Euro üzere bir bonservis sayısını gözden çıkardığı öğrenilse de Galatasaray’ın bu transfere onay vermesi beklenmiyor. Bilhassa teknik yönetici Okan Buruk, idareyle yaptığı toplantıda şampiyonluk gayesine ulaşılması ismine Kerem ile Yunus’un kilit rol oynayacağını lisana getirip iki futbolcudan üst seviye katkı alacağına inandığını söylemişti.

Buruk “Astronomik bir teklif gelmediği sürece hem Kerem hem de Yunus’un kalmasını istiyorum” derken, idarenin de Lille’in teklifine ve teşebbüslerine olumsuz cevap vermesi bekleniyor.