Kur’an Kursu’nda önce iftar, sonra bayramlık

Kilis İl Müftülüğü’ne bağlı faaliyet gösteren Mehmet Remzi Kur’an Kursu Yaşatma Derneğinin Yönetim Kurulu, bugünlerde harıl harıl yetim aileleri ile iftarda bir araya gelmeye ve çocuklara bayramlık dağıtmaya devam ediyor.

KİLİS İGFA– Ramazan ayı içerisinde her gün iftar yemeğinde yetim çocuklar ile bir araya gelen dernek yönetimi çocukların sevinçlerine ortak olmanın mutluluğu içerisinde. M.R. Summak Kur’an Kursu Derneği Başkanı Mehmet Summak, “Yetim çocuklarımızın sevinçleri, mutlulukları inanın bizim mutluluk kaynağımız. Ramazan ayı boyunca M.R. Summak Kur’an Kursumuzda iftar yemeği programlarımızı düzenledik. Çocuklarımız için ayrıca bayramlık dağıtımımız sürüyor. Yetim çocuklarımızın haricinde tam 10 bin çocuğa yetişmiş bulunmaktayız.

Öyle kalitesiz falan bir bayramlık dağıtımımızda olmadı. Biz ne giyiyorsak onu aldık çocuklarımıza bayramlık olarak. Yine biz evimizde ne yemek yiyorsak onu çocuklarımıza ve ailelerimize ikram ettik. Rabbim bizlere böyle hayırlı hizmetler yapmayı nasip ettiği için ne kadar şükür etsek azdır” dedi.