Kulisler hareketli: Ali Babacan cumhurbaşkanı adayı listesi hazırlamış

Ankara’da siyasi kulisler erken seçim tarihine, Cumhurbaşkanı adaylarına kilitlendi.

Korkusuz gazetesi müellifi Ahmet Takan, “Babacan, listeyi hazırladı…”  başlıklı yazısında DEVA Partisi’nden çarpıcı kulis bilgilerini köşesine taşıdı. 

Takan, 3 Temmuz’da DÜZGÜN Parti Genel Merkezi’nde yapılacak olan başkanlar tepesini de köşesinde değerlendirirken kelam konusu toplantıyı kritik hale getirecek hususları sıraladı.

Yazının ilgili kısmı şu formda:

“– YETERLİ Parti ve önderi Meral Akşener, altılı masada ortak Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesinde kilit durumda.

– CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını ilan etmesi için üzerindeki baskılar her geçen gün daha da artıyor.

– Altılı masanın ortak Cumhurbaşkanı adayının ilan edilmesi konusunda geç kalınmaması tarafındaki görüşler yeterlice yük kazanıyor.

BABACAN SÜRPRİZ YAPMAYA HAZIRLANIYOR

Takan, “Ortak aday olmazsa ben aday olacağım” diyen DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, 3 Temmuz’da öbür önderlere sürpriz yapmaya hazırlanıyor.” sözlerini kullandı. Babacan’a çok yakın bir genel lider yardımcısı ile konuştuğunu aktaran Takan, şu tabirleri kullandı:

Ali Babacan’a çok yakın bir genel lider yardımcısı ile konuştum, ağzından şu cümle döküldü; “Ali Babacan, 3 Temmuz’da ortak Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi için masada nabız tutacak”.

DEVA Partisi’nin üst seviye kurmayı, Ali Babacan’ın toplantıya, ortak Cumhurbaşkanı adaylığı için liste hazırladığını anlattı. “Kim bu isimler” diye sorduğumda ise şu karşılığı aldım;

“Abdullah Gül, Abdüllatif Şener, İlhan Kesici, Haşim Kılıç”

Bugünden görünen o ki; 3 Temmuz’da gerçekleşecek altılı masa toplantısında hararet çok yüksek olacak. O gün, Ankara’da termometreler patlayabilir!..”