Kocaeli’de 20 yıllık cinayetle ilgili zorla getirilme kararı

Kocaeli Körfez’de yaşayan ve 2002 yılında bir anda ortadan kaybolan Mustafa Yılmaz, yasak aşk yaşadığı M.S.’nin kocası ve yakınları tarafından zalimce katledilmişti.

Şüpheliler darbettikleri Yılmaz’ı aracına koyup ateşe vererek uçurumdan atmıştı.

6 tutuklama

Cinayetin 2020 yılında ortaya çıkmasıyla M.S., eşi B.B. ve ailelerinin de ortalarında olduğu 10 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şahıslardan S.S., A.S., R.S., İ.K., N.T. ve O.K. tutuklandı. Öbür şahıslardan 1’i isimli denetim, başka 3 kişi ise savcılık tabirlerinin akabinde tutuksuz yargılanmak üzere özgür bırakıldı. Dava sürecinde M.S.’nin babası S.S. ve amcası A.S. vefat etti.

“Yalan söz yüzünden yıllardır tutukluyum”

‘Tasarlayarak canavarca hisle yahut eziyet çektirerek öldürme’ kabahatinden yargılanan sanıkların, Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Duruşma salonunda taraf avukatları, tutuklu sanık R.S., N.T., İ.K. ve şahitler hazır bulundu. Suçlamaları kabul etmeyen O.K., “Ben davanın büsbütün dışındayım. Ben Mustafa Yılmaz’ı tanımam lakin palavra tabir sebebiyle 2 yıldır tutukluyum. Çok mağdurum.” dedi.

“M.S.’nin babasıyla tanışacağını söylemişti”

Şahit olarak dinlenen Yılmaz’ın arkadaşı Yusuf Y. de “Mustafa kırmızı ya da bordo renkli bir Şahin marka araç kullanıyordu. O tarihte Mustafa’nın biraz borçları olduğunu biliyorum lakin kimseyle hasımlığı yoktu. Mustafa’nın bu aracı kimden aldığını bilmiyorum. Olay akşamı Mustafa ve M.S. ile beraberdik. Mustafa, M.S.’nin babasıyla görüşeceğini söylemişti. Mustafa’nın ortalıktan kaybolduğunu fark ettiğimizde M.S.’ye Mustafa’nın nerede olduğunu sordum, kendisi de bana bilmediğini söyledi ve Ankara’ya gitmek için benden para istedi. Benim M.S. ile ne Mustafa’dan evvel ne de sonra duygusal yahut cinsel bir birlikteliğim olmadı. Benim olay tarihinde Mustafa’dan 3 bilezik alacağım vardı fakat bununla alakalı ortamızda bir tartışma yaşanmadı.” diye konuştu.

Yasak aşkın zorla getirilmesine karar verildi

İHA’nın haberine nazaran mahkeme heyeti ise M.S.’nin zorla getirilmesine ve sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.