Kamyonetin çarptığı bisikletli Savaş, hayatını kaybetti

Çanakkale-Bandırma yolu Hıdırköy kavşağında; 15 Temmuz Cuma günü saat 13.30 sıralarında yanındaki arkadaşı ile birlikte bisikletiyle İzmir’den İstanbul’a giden Savaş Kader’e arttan gelen G.Ü. idaresindeki 06 BIZ 665 plakalı kamyonet çarptı.

KURTARILAMADI

Çarpmanın tesiriyle Yazgı, yol kenarındaki toprağa savruldu. İhbar üzerine kaza yerine jandarma ve sıhhat takımları sevk edildi. Birinci müdahalesi kaza yerinde yapılan Savaş Mukadderat, ambulansla kaldırıldığı Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hekimlerin tüm uğraşına rağmen kurtarılamadı.

Kamyonet şoförü G.Ü. gözaltına alındı.

‘SAVAŞ’IMIZI KAYBETTİK’

Kazanın akabinde Savaş Kader’in üyesi olduğu Don Kişot Bisiklet Kolektifi, toplumsal medya üzerinden açıklama yaptı.

Açıklamada, “Kaybedilen senin canındır, dostundur, yol arkadaşındır; ancak en çok da körpecik bir baba, karısına aşık biridir. Çok sevdiğimiz arkadaşımız, bisiklet sevdalısı, yorgunluk biralarının müdavimi, nam-ı öteki Canavar’ı, yeni baba olmuştu; Savaş’ımızı dün bir trafik kazasında kaybettik” sözleri kullanıldı.

Bursa İsimli Tıp Kurumu’ndaki otopsisinin akabinde yakınlarına teslim edilen Kader’in cenazesi, bugün ikindi vakti İzmir Çiğli Egekent Camisi’nde kılınacak cenaze namazının akabinde toprağa verilecek.