İstanbul Valisi’nin fotoğrafı tartışma yarattı: ‘Bu manzara kabul edilebilir mi?’

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul’da dün geceden beri tesirli olan yağışın akabinde Esenyurt’un Yeşilyurt ve Pınar mahallelerinde incelemelerde bulundu

Yerlikaya’nın incelemelerinin akabinde yaşanan afetle ilgili basın açıklamasını AKP İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe ile birlikte yapması reaksiyon çekti.

“ŞİMDİ BU İMAJ KABUL EDİLEBİLİR Mİ?”

İBB CHP Küme Sözcüsü, Belediye Meclis Üyesi Tarık Balyalı, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın AKP Vilayet Lideri ile yaptığı basın açıklamasına şöyle reaksiyon gösterdi:

“Devletimizin Valisine her vakit hürmetimiz sonsuz fakat bu fotoğraf nedir Allah aşkına? Sayın İstanbul Valimiz yanında AKP’nin Vilayet Lideriyle birlikte ağır yağıştan etkilenen bölgede basın toplantısı düzenliyor. Artık bu manzara kabul edilebilir mi?”

İBB Meclisi CHP Küme Başkanvekili Doğan Subaşı, “AKP Vilayet Lideri, partisinin İBB’de iktidarda olduğu 25 yıldır yapılmayan su taşkını uğraşına, Sayın İstanbul Valisinin basın açıklamasında yer alarak katıldı” diyerek manzaralara reaksiyon gösterdi.

“DEVLET BU DEĞİL”

İBB UYGUN Parti Küme Başkanvekili İbrahim Özkan ise, “Devlet bu değil! Periyodu iktidarımızda parti valisi ile değil, devletin valisi olduğunu bilen valilerle çalışacağız” sözleriyle reaksiyonunu lisana getirdi.

İBB ÂLÂ Parti Küme Sekreteri Ali Kıdık da “Sel felaketi seyahatinde AKP İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe ve İstanbul Valisinin ayaklarına giydikleri pırıl pırıl, yanlarında bulunan boynu bükük kardeşimizin ayakkabıları ise çamurlu. Nasıl bir seyahat ki ayakkabılar kirlenmedi?” iletisini paylaştı.