iPhone 14 Pro, birinci defa görüntülendi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple, merakla beklenen amiral gemisi iPhone 14 için ağır çalışmalarını sürdürüyor. Büyük bir kitleye hitap eden serinin yeni modeli, eylül üzere tanıtılacak. Sızıntı bilgileri gelmeye devam eden iPhone 14’e birinci bakış gerçekleştirildi.

iPHONE 14 PRO’DA A16 BIONIC ÇİP BULUNACAK

ShiftDelete’in aktardığına nazaran; Apple yeni akıllı telefon serisini 4 yeni modelle tanıtmaya hazırlanıyor. İsimleri iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olacak seri, 13 Eylül’de yapılması planlanan Apple Eylül Etkinliği’nde uzunluk göstermesi bekleniyor.

YOUTUBE’DAN PAYLAŞILDI

Elde ettiği sızıntı bilgilerle bilinen ünlü isim Jon Prosser, iPhone 14 Pro modelinin manzaralarını yayımladı. Model, birinci bakışta çıkıntılı kamera dizilimi ile dikkatleri çekiyor. düşük ışıkta daha da güzel fotoğrafçılık sunan 48 megapiksel bir sensöre sahip ana kamerası ile gelecek olan model, üçlü bir dizilime sahip olacak.

Daha evvelki sızıntı bilgilerin doğrulandığı görülen içerik, şimdi diğer kaynaklar tarafından doğrulanmadı. Öte yandan iPhone 14 serisinin piyasaya çıkış tarihi ile ilgili bilinmezlik, birçok kısmı rahatsız ediyor.

Çin, koronavirüs için “sıfır tolerans” siyasetini uyguluyor. Bu uygulama yüzünden geçtiğimiz aylarda birçok şirket, üretimde durma noktasına geldi.

O denli ki üretim sınırındaki bu aksama Apple’ı zora sokuyor. Şirket, Nikkei Asia’ya nazaran Apple, kapanmalar nedeniyle planladığı çalışma programından 3 hafta uzak. Hal bu türlü olunca iPhone 14’ün çıkış tarihinde yaşanması beklenen gecikme, şirketi düşündürüyor.

FİYATI CEP YAKACAK

iPhone 14 kamera yetenekleri açısından iPhone 13’e kıyasla daha uygun bir performans sunacak. Öte yandan kimi kaynaklar, Apple’ın kamera için bir bir evvelki modele oranla 3 kat daha fazla masraf yaptığını belirtiyor. Bunun da fiyatlara yansıması bekleniyor.