Influencer’ları sorumsuzlukla eleştirdi

Kerem Bürsin, 42 Maslak Goodspaces’de gerçekleştirilen Art&Tech for Good Summit 2022 ‘Yuvamız Dünya İçin Bir Gün Artık Bugün’ etkinliğine konuşmacı olarak katıldı. İklim krizine dikkat çeken oyuncu, influencer’ları sorumsuz olmakla eleştirdi. Bürsin, “Son beş senedir hayatımızda bu influencer terimi var. Şahsen ben çok negatif görüyorum. Yani bu tarz sorunlara destek olmayıp, sorun yaratmaya devam ediyorlar” dedi.
“Bir sürü insan onları feyz alıp, takip ediyor” diyen oyuncu, “Biraz pozitif influencer’a geçmemiz lazım. Mesela ben genelde hep aynı şeyleri giyiyorum. Toplasan üç pantolonum vardır. Takım elbiseleri sayarsak altıdır. En eski tişörtüm 18 senelik. Annem bundan nefret ediyor olsa da halen giyiyorum. Kullanmadığım kıyafetleri veriyorum. Influencer’ın da markalardan kıyafet talep etmemesi gerekir” diye konuştu.

Verda Özer’in yönettiği panelde, Yuvam Dünya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kıvılcım Pınar Kocabıyık ve Yuvam Dünya Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Levent Kurnaz da yer aldı.