İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan TFF binasına taarruz sonrası birinci açıklama

TFF binasına yapılan silahlı hücum sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ile birlikte açıklama yaptı. Süleyman Soylu, atağın ayrıntılarını paylaştı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Riva’daki binasına yapılan saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalandığı bildirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ile birlikte yaptığı açıklamada “Bu olayın zanlıları kısa bir müddet içerisinde yakalandı. 11 atış yapıldı, 5’i isabetli… C.U. ve O.G. emniyet güçlerimizin dikkatli çalışmaları sonucunda alındı” sözlerini kullandı.

“MAALESEF BİR FANATİZM ŞİMDİDEN BAŞLADI”

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ise “Menfur saldırıyı yapanların çok kısa bir müddette yakalanmaları kıymetli. Ligler başlayalı 4 hafta oldu, maalesef bir fanatizm şimdiden başladı. Bütün kulüp liderlerinden, teknik yöneticilerden, seyircilerimizden rica ediyorum; her mağlubiyette, puan kaybında, beraberlikte hakemleri ve federasyonu suçlamayın. İnsan olduğumuzu hatırlayalım. İnsan olduğumuzu hatırlamazsak bu türlü şeyler çok gelir. Sporu dostluk, kardeşlik olarak görüyoruz. İdare konseyi üyelerimiz ve ben çok üzgünüz. Allah hiç bin kasvet yaratmadan bizi sizin karşınıza çıkardı” açıklamasında bulundu.