Hayranlarına müjde: Diablo 4 için yeni açıklama!

Bilgisayar oyunlarının günümüze gelmesindeki ilk domino taşlarından biri olan Diablo serisi, özellikle ikinci oyunu ile tarihte iz bıraktı. Diablo 2’nin çıkışı hem oyun sektörünü teknik anlamda ilerletmişti, hem de oyun kendi içeriğiyle de dev bir hayran kitlesi oluşturmuştu. Geçen yıl Diablo II: Resurrected adıyla günümüz standartlarına yaklaşan seri, bu defa Diablo 4 ile çığır açmak istiyor.

Eğer ikinci oyunun hayranlarındansanız, yeni bir oyunun bekleyişine kapılmadan önce Diablo II: Resurrected’a şans verebilirsiniz. Oyun, çıktığında iyi yorumlar almıştı ve muhtemelen aklımızda iyi bir remaster olarak kalacak.

Ubisoft’tan Far Cry ve Assassin’s Creed için üzen açıklama

Blizzard onayladı: Diablo 4 geliyor

Blizzard, bu yılın ilk çeyrek raporlarını yayınlayınca yapılan harcamalar ve gelecekteki planlar kısmen kendini gösterdi. Raporlar sayesinde Blizzard, Diablo 4’ün gelişimi hakkında bir bilgi de paylaşılmış oldu. Oyun, 2019’da duyurulmuştu ve şirket için yüksek profilli bir oyun olmasına rağmen, ilerlemeyle ilgili pek ayrıntı yoktu. Blizzard, aksiyon RPG serisinin dördüncü oyunu için uzun süre bekleyen hayranların hayal kırıklığını gidermek için “şirket genelinde Diablo 4’ün dahili testinin devam ettiğini” doğruladı.

Aynı açıklamanın devamında, Overwatch 2’nin de geliştirilme aşamasının iyi gittiği bilgisi paylaşıldı. Overwatch 2 zaten beta olarak oynanmaya başladı ve sürecin önemli bir aşamaya geldiğinden haberdarız. Diablo 4, bu konuda çok daha belirsiz durumda. Ancak son açıklama ile en azından hala geliştirildiğini öğrenmiş olduk.

Diablo 4’ün ne zaman çıkacağı ile ilgili kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak kısa bir süre içerisinde karşımıza çıkacağına pek ihtimal vermiyoruz. Activision Blizzard’ın el değiştirerek Microsoft bünyesine katılıyor olması, süreçte değişime neden olabilir.