Hakkari’de aşiret düğününde bir birinci: İkram kabul edilmedi

Güneydoğu’da gerçekleşen aşiret düğünlerinde bir prensip imza atıldı.

Bölgede yapılan düğünler, takılan takılarla toplumsal medyada en çok takip edilenler ortasında yer alıyor.

Hakkari’de yaşayan iş adamı Mazhar Seyitoğlu’nun oğlu Ahmet Seyitoğlu ve iş adamı Abdulkadir Seyitoğlu’nun kızı Esma Seyitoğlu evlenme kararı aldı.

Aşiretin önde gelen isimlerinden olan iki ailenin daveti ağır ilgi gördü.

Bir prensip imza atıldı

Görkemli bir düğün yapan aileler, düğünde davetlilerden ikram kabul etmeyerek bir unsur imza attı.

Binlerce kişinin katıldığı düğün merasiminde siyasetçiler, kanaat başkanları ve davetliler kol kola girerek halay çekti.

“Takı takmalarla ilgili gençlerimiz evlenmekte düşünce çekiyor”

İHA’nın transferine nazaran; İş adamı Abdulkadir Seyitoğlu, Hakkari ve etraf vilayetlerden düğünlerine iştirak ederek bu keyifli günlerinde yanlarında olan herkese teşekkür etti. Seyitoğlu, “Hakkari’de örf, adet ve geleneklerimiz var. Bizler de bu keyifli günlerimizde bir ortaya geliyoruz. İkram konusunda da bilhassa imkanı olanların ikramları muhtaçlığı olan insanlarımıza yardımcı olması konusunda daha âlâ olacağının kanaatine vardık. Armağan almama kararını aldık.

İnşallah bu memnun günlerimizde bu karar imkanı olan için devam eder. İmkanı olmayanlar zati örf ve adetlerimize nazaran devam edecektir. Takı takmalarla ilgili gençlerimiz evlenmekte meşakkat çekiyor. Düğün yapamıyorlar. İnşallah artık büyüklerimiz buna da yakında el atarlar. Düğün törenimize uzaktan ve yakından gelen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.