Güç Yüzükleri 5.bölüm yayınlandı mı, ne vakit yayınlanacak?

Güç Yüzükleri 5. Kısım ne vakit yayınlanacak? Amazon Prime Görüntü’de yayınlanan dizi kısa müddette milyonlar tarafından izlendi. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri serisinin birinci dört kısmı yayına girdi ve dizinin beşinci kısmı artık tamamlandı. 4.Bölüm 16 Eylül’de platformda yerini buldu. Güç Yüzükleri 5. Kısım’ın bir hafta sonra 23 Eylül’de yayınlanması planlanıyor.

GÜÇ YÜZÜKLERİ 5. KISIM YAYINLANDI MI?  

Güç Yüzükleri serisinin yeni kısımları merakla bekleniyor ve Amazon her dönem için 1 milyar ABD doları bütçe sunuyor. Güç Yüzükleri 5. Kısım şimdi yayınlanmadı. Dizinin 4. kısmı yayınlandı. Yüzüklerin Efendisi, Güç Yüzüklerinin 5. Kısmı, Amazon Prime Görüntü platformunda bir haftadan kısa bir mühlet içinde yayınlanacak.

GÜÇ YÜZÜKLERİ 5. KISIM NE VAKİT BAŞLIYOR?

Rings of Power’ın birinci iki kısmı izleyicilerden büyük ilgi gördü ve izleyicilerden olumlu geri dönüşler aldı. Yakın vakitte yayınlanan dizinin 4. kısmı. Güç Yüzüğü 5. Kısım şimdi platformda görünmedi. Rings of Power 5. Kısım 23 Eylül Cuma günü yayınlanacak.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin öteki kısımları ne vakit çıkacak?

Dizi toplam beş dönem sürecek. İşte birinci dönemin kısımları ve yayın tarihleri:

1. Kısım yayın tarihi: 2 Eylül 2022’de yayınlandı.

2. Kısım yayın tarihi: 2 Eylül 2022’de yayınlandı.

3. Kısım yayın tarihi: 9 Eylül 2022’de yayınlandı.

4. Kısım yayın tarihi: 16 Eylül 2022’de yayınlandı.

5 Kısım yayın tarihi: 23 Eylül 2022’de yayınlandı.

6. Kısım yayın tarihi: 30 Eylül 2022’de yayınlanacak.

7. Kısım yayın tarihi: 7 Ekim 2022’de yayınlanacak.

8. Kısım yayın tarihi: 14 Ekim 2022’de yayınlanacak.

GÜÇ YÜZÜĞÜ’NÜN KONUSU NEDİR?

İkinci Çağ’da Celebrimbor liderliğindeki Noldor ırkı tarafından kurulan Eregion Elfleri tarafından dövülmüştür. Celebrimbor, Fëanor’un torunudur ve bu demirci soyu Orta Dünya’da ünlüdür. 2. Çağın 1200 yılında Anatar isminde bir adamdan armağanlar almaya başladılar. Annatar onlara demircilikte yeni bir maharet öğretmeyi teklif eder. Elrond ve Gil-galad’ın ihtarlarına karşın anlaştılar ve Anatar Eregion’a ulaştı. 300 yıl Annatar’la kaldılar ve ondan yüzük yapmayı öğrendiler. Birinci güç yüzüğü 1500 yılında, yüzyıllar boyunca dövülmüş 16 güç yüzükle yapıldı. Her yüzüğün kendi mücevheri vardı. Elfler daha sonra üç güç yüzüğünü yarattı: Nenya, Narya, Vilya.

Ama Eregion elflerinin bilmediği bir şey vardı. Annatar olduğunu düşündükleri adam aslında karanlığın hükümdarı Sauron’du. Mordor’daki Karar Dağı’nda, başka yüzük kendisine bağlayabilecek bir yüzük yarattı. Onun sayesinde bu güç Yüzüklerin Efendisi olacak. Yüzüğü bitirdiğinde, elfler onun Sauron olduğunu anladılar ve sahip oldukları üç yüzüğü çıkardılar.Saldırdılar, Celebrimbor’u öldürdüler ve Eregion’u yağmaladılar…ama üç güç yüzüğü elfler tarafından saklanmıştı. Yedi yüzük cücelere verildi, lakin cüceler esasen bir büyü işaretiydi ve güç yüzüklerini umursamadılar. Sauron cücelerin üzerine yürüdü ve o yüzükleri geri aldı. İnsanlara verilen dokuz güç yüzüğü hedeflerine hizmet etti ve taşıyıcılarının Sauron’a hizmet etmesini sağladı. Bu dokuz köleye Nazgul yahut Yüzük Tayfı deniyordu.

Sauron, Alliance’ın son Savaşında Elfler ve Beşerler tarafından yenildi. Isildur Tek Yüzüğü yok etmedi ve Tek Yüzük ona ihanet etti ve vefatıyla sonuçlandı. Tek Yüzük Anduin’de kayboldu. Yani bu üç güç yüzüğü artık mevcut duruma geldi. Tek Yüzük yine ortaya çıktığında, Hobbit Frodo Baggins tarafından Sauron’un yaklaşık 5000 (4860) yıl evvel dövdüğü yer olan Karar Dağı’nın ateşine atılarak yok edildi. Bu nedenle, üç güç yüzüğü dahil tüm güç yüzükları gücünü kaybetmiştir.