Emre Akbaba’nın yeni kulübü muhakkak oldu!

Transfer döneminin son gününde takımını flaş isimlerle güçlendiren Galatasaray’da bir yandan ayrılıklar da yaşanıyor. Ömer Bayram’la karşılıklı anlaşarak yollarını ayıran, Emre Kılınç’ı ve Taylan Antalyalı’yı Ankaragücü’ne, Luyindama’yı Antalyaspor’a, Oğulcan Çağlayan’ı Giresunspor’a kiralayan Aslan, Emre Akbaba’yı bonservisiyle gönderdi.

Transfer önceliği Galatasaray’da

İsmi Muhteşem Lig’den birçok kadroyla anılan deneyimli 10 numara, 500 bin Euro bonservis ve sonraki satıştan yüzde 50 hisse karşılığında Adana Demirspor’a transfer oldu. Muahedeye nazaran, Sarı Kırmızılı kulübün futbolcuyu transfer etme önceliği bulunuyor.

Galatasaray’dan husus ile ilgili yapılan açıklamada, ”Profesyonel futbolcumuz Emre Akbaba’nın transferi konusunda Adana Demirspor Sportif Yatırımlar A.Ş. ile muahedeye varılmıştır. Buna nazaran Adana Demirspor Sportif Yatırımlar A.Ş. net 500.000 EUR meblağında transfer bedeli ödeyecek olup futbolcunun üçüncü bir kulübe transferi halinde toplam satış bedelinin %50’lik kısmını şirketimize ödeyecektir. Ayrıyeten yapılan mutabakat gereği kulübümüzün futbolcuyu transfer etme önceliği bulunmaktadır.” sözleri kullanıldı.

Emre Akbaba, Adana Demirspor’da eski kadro arkadaşları Belhanda, Onyekuru ve Ndiaye ile birlikte tıpkı kadronun başarısı için ter dökecek.