Elon Musk’a ağır suçlama: Twitter çalışanlarını istifaya zorluyor!

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra çeşitli olaylar da gündeme gelmeye devam ediyor. Yaptığı paylaşımlarla olayların içinde olan Musk, son olarak bir suçlamayla karşı karşıya.

Musk, bu hafta üst düzey yöneticilerinden birinin aldığı ve şirketin eski CEO’sunun tepkisine yol açan bir paylaşım yaptı. Bu paylaşım üzerine eski CEO, Musk’ı sitenin üst düzey yöneticilerinden birini ‘taciz ve tehdit hedefi’ yapmakla suçladı.

Elon Musk öncesi temizlik: Twitter binlerce hesabı kapattı!

Elon Musk, ‘taciz ve tehdit hedefi’ yapmakla suçlanıyor

Eski Twitter CEO’su Dick Costolo, Musk tarafından Twitter avukatı Vijaya Gadde‘in yer aldığı bir paylaşıma yanıt verdi. Elon Musk, platformun hukuk, politika ve güvenliğinden sorumlu başkanı Gadde’nin solcu önyargısını vurgulayan bir paylaşım yaptı. Bunun yanı sıra Donald Trump’ın hesabını yasaklamak gibi kararlardaki rolünü tartışan bir paylaşım yaptı.

Tesla CEO’su, şirketin Gadde tarafından yönlendirilen bir ‘sol önyargı’ olduğunu ima etmek için bir görüntüyü Tweet’ledi. Bu Tweet, Elon Musk’ın Gadde’yi, Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın dizüstü bilgisayar hikayesinin ‘inanılmaz derecede uygunsuz’ sansürü üzerine sert bir şekilde eleştirmesinden sonra geldi.

https://manavgat-haber.com/wp-content/uploads/2022/04/elon-muska-agir-suclama-twitter-calisanlarini-istifaya-zorluyor-0-TKDZ5wvF.jpg

Şirket, Hunter Biden hakkındaki 2020 New York Post hikayesiyle ilgili içeriği sınırlama kararı vermesinden sonra daha büyük bir hedef haline geldi. Şirketin bu politika değiştirme kararını ise Gadde, Twitter hesabından açıkladı. Twitter, o sırada New York Post‘un hesabını askıya aldı. Musk ise bu konu hakkında, “Gerçek bir haber yayınladığı için büyük bir haber kuruluşunun Twitter hesabını askıya almak inanılmaz derecede uygunsuzdu.” dedi.

what's going on? You're making an executive at the company you just bought the target of harassment and threats.

— dick costolo (@dickc) April 27, 2022

Dick Costolo ise Musk’ın bu paylaşımına şu şekilde yanıt verdi: “Neler oluyor? Yeni satın aldığınız şirkette taciz ve tehditlerin hedefi haline geliyorsunuz.” Sonraki Tweet’te ise Costolo, şunları ekledi: “Zorbalık liderlik değildir.” Eski CEO’nun bu sözlerine karşılık Musk, “Neden bahsediyorsun? Sadece Twitter’ın politik olarak tarafsız olması gerektiğini söylüyorum.” sözlerini kullandı. Elon Musk’ın yaptığı bu paylaşımlar ise pek çok kişinin ‘Twitter çalışanlarını istifa etmeye zorluyor’ şeklinde düşünmesine neden oldu.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.