Demirtaş: Seçimden sonra bizi hür bırakacaklar beklentisi içerisinde değiliz

Eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’ın da ortalarında olduğu 21’i tutuklu 108 siyasetçinin yargılandığı Kobanê davasının duruşması bugün Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam etti. Duruşmada konuşan Demirtaş, “Seçimden sonra bizi hür bırakacaklar beklentisi içerisinde değiliz. Seçimden sonra da kalabiliriz. Biz seçimden sonra adil yargılanacağız diyoruz” dedi.

‘İLERİDE ORTAYA DÖKECEĞİZ’

t24’te yer alan habere nazaran, Demirtaş, ‘225’ isimli zımnî şahidin dinlenilmesi esnasında mahkeme liderinin şahidi yönlendirdiğini söyleyerek, “Bunlar kayıtlara geçti. İleride bu dava değerlendirildiğinde bunları da ortaya dökeceğiz” dedi.

‘LEGAL VE YASA DIŞI AYRIMINI NASIL YAPACAĞIZ?’

“Devletin sonları içerisinde, şiddet sistemleri kullanmadan, bağımsız bir biçimde yasal siyaset yürütüyorsunuz fakat size silahlı örgüt üyesi muamelesi yapılıyor” diyen Demirtaş, “O vakit meşru ve yasa dışı ayrımını nasıl yapacağız? Bu türlü böyle yasal siyaset alanlarını kapatıyorsunuz” halinde konuştu.

‘DEVRAN ÇOK SÜRATLİ DÖNECEK’

Demirtaş, “Devran çok süratli dönecek. Seçimden sonra bizi hür bırakacaklar beklentisi içerisinde değiliz. Seçimden sonra da kalabiliriz. Biz seçimden sonra adil yargılanacağız diyoruz. Hatalıysak yeniden cezamızı alırız” tabirlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)