Ceyda Düvenci: Dizilerdeki çalışma kaidelerini uygun bulmuyorum

Oyuncu Ceyda Düvenci, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 12. Kocaeli Kitap Fuarı’na konuşmacı olarak katıldı. Oyuncu, televizyon dizilerindeki çalışma şartlarını eleştirdi.

Toplumsal sorumluluk projelerinin yanı sıra ‘Balköpüğü’ isminde bir kitap serisi çıkaran Düvenci, “Televizyon dizilerindeki çalışma kurallarını uygun bulmuyorum. Haftanın 6 günü 15 saat çalışmayı kendime uygun bulmadım ve bu alandan ayrılmayı uygun gördüm. Müelliflik, sunuculuk yaparak çalışmalarıma devam ediyorum” diye konuştu.

‘ÇOCUĞUNUZU VE HAYAT KAİDELERİNİZİ DİĞERİYLE KIYASLAMAYIN’

Kızı Melisa’nın serebral palsi hastası olduğunu söyleyen Düvenci, “Kızım Melisa, doğar doğmaz beyin kanaması yüzünden serebral palsi hastası oldu. Bu hususta eğitimler alıyorum ve seminerlere katılıyorum. Hayata dair ondan çok şey öğrendim. Onun hayatını en uygun hale getirip ölmek istiyorum. Tek endişem bunu başaramamak” dedi.

Bir iştirakçinin, özel ihtiyaçlı çocuğu olduğunu ve artık başa çıkamadığını söylemesi üzerine Düvenci, şu sözleri kullandı:

“Ben de her şeye yetemiyorum. Benim de iniş çıkışlarım var. Siz zihinsel olarak kendinizi dövmeye alıştığınız için söylüyorsunuz bunları. Kızım için yapmak isteyip yapamadığım çok şey var. Çocuğunuzu ve hayat koşullarınızı hiçbir biçimde oburuyla kıyaslamayın. Yapabildiğinize ve katkılarınıza odaklanın. Beni toplumsal medyadan takip edecekseniz, müspet bakacaksınız takip edin. Toplumsal medyada gördüğünüz bireyleri çok güzel tanıdığınızı düşünüyorsunuz. Ancak biz size hayatımızla ilgili ne kadar alan açıyorsak siz o kadar biliyorsunuz. Siz hayatınıza bakın. Kendinize, ailenize vakit ayırın. Kendinizi uygun etmek istiyorsanız dünya size bunu sunuyor. Yapabilirsiniz, buna inanmanız lazım.”