Çağdaş Atan: Nuri hocanın ataklarına karşılık verdik

Yukatel Kayserispor’un Teknik Yöneticisi Çağdaş Atan, Antalyaspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Yukatel Kayserispor’un teknik yöneticisi Çağdaş Atan, uygun bir gruba karşı maç kazanmanın memnunluğunu yaşadıklarını söyledi. Atan, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, bugün güçlü bir rakibe karşı oynadıklarını, maçın birinci 10-15 dakikalık kısmı hariç oyunun denetimi büsbütün kendilerinde olduğunu belirtti.

Taktiksel manada çok doyurucu bir maç olduğunu lisana getiren, “Kenardan Nuri hocanın atakları bizim atılımlarımız zevk aldığımı söyleyebilirim. Öne geçene kadar topa sahip olarak oyunu domine etmeye çalıştık. Rakibimiz üzerimize gelince rakibin ardına koşular da atmaya başladık. Tesirli olmaya başladık. Golü bulduk” tabirlerini kullandı.

İkinci yarı sahiden âlâ ve agresif başladıklarını anlatan Atan, şunları kaydetti:

“Soyunma odasındaki konuşmamız ve taktiksel değişim işe yaradı. Biz golü bulduktan sonra Antalyaspor’un bir atağı oldu. iki tane bekini içe sokarak 3-2-5 döndüler onu daha öncede yapıyorlardı. Bunu birinci devre çok kullanmadılar lakin ikinci devre biz golü atınca kullanmaya başladılar. Bizde buna atak olarak 5-3-2’ye döndük. Çok konum verdiğimiz düşünmüyorum. Birinci yarı birkaç sefer ceza alanında rahat topla buluşmalarını engelleyemedik. İkinci yarı bilhassa 1-0’dan sonra ikinci golü, üçüncü golü rahat bir halde bulabilecek âlâ konumlar yakaladık.”

‘OYUNCULARIM GERİ ADIM ATMADI”

Aldıkları 3 puanın lig sıralaması açısından son derece kıymetli olduğunu belirten Atan, şöyle devam etti:

“Bugün oyuncularımla tekrardan gurur duyduğumu söylemek istiyorum. Güzel çalıştık, oyunumuzu geliştirmek istiyoruz, içeride âlâ oynuyoruz, dışarıda çok güçlü rakiplerle karşı maçları kaybettik. Lakin oyuncularım bugün geri adım atmadılar. Çok uygun bir kadroya karşı maç kazandık. Bence ligin seyrinde sıralamadaki yerimizi belirleyecek teğe bir rakiplerimizden bir adediyle oynadık. Seyircimizle yeterli bir sinerji yakaladık. Bu galibiyeti seyircimize ikram ediyoruz.”