Bütçe dostu mini Wi-Fi adaptör: Mercusys MW300UM

TP-Link’in ağ markası Mercusys, masaüstü ve taşınabilir bilgisayarların Wi-Fi sorununu çözen USB Wi-Fi adaptörünü satışa sundu. Mercusys MW300UM isimli adaptör, minik boyuta sahip ve kolayca kullanılıyor.

Küçük boyutuyla dikkat çeken MW300UM, her yere kolaylıkla taşınabiliyor. Adaptör 300 Mbps kablosuz hıza ulaşabiliyor. Cihazda bununla birlikte ‘soft AP’ (access point-erişim noktası) özelliği de bulunuyor. Adaptör bu özellik ile bağlı olduğu bilgisayarı bir Wi-Fi erişim noktası haline getirebiliyor. Cihaz böylece kablolu bağlantısı olan kullanıcıların kolayca bir Wi-Fi ağı oluşturmalarına imkan tanıyor. Windows 10 ve üzeri işletim sistemi yüklü cihazlarla uyumlu olan adaptör herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymuyor. Üzerinde yer alan WPS tuşuna basıldığında güvenli bir şifreleme yapan Wi-Fi adaptörünün Türkiye’deki fiyatı ise 12.90 dolar. Adaptörün fiyatı yaklaşık 191 TL‘ye denk geliyor.

Mercusys MW300UM adaptör haricinde MP510 da kısa bir süre önce satışa sunulmuştu

Mercusys geçtiğimiz ay MP510 modelini Türkiye’de piyasa sürmüştü. Satışa sunulan adaptörlerde 1.000 Mbps hıza sahip Ethernet girişi bulunuyor. Bu sayede cihazlar adaptörlere kablo ile de bağlanabiliyor. Aynı anda hem kablolu hem kablosuz bağlantı sağlanıyor. İki adaptörden oluşan bir kit halinde satılan üründeki adaptörlerden ilki modeme bağlanıp bir elektirk prizine takılıyor. Adaptör ve modem üzerindeki WPS tuşlarına basılarak ağ adı ve şifresi eşleştiriliyor. Bu cihazın fiyatına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.l

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display