Bülent Arınç’tan Sedat Peker açıklaması: Yapılması gereken nettir

Sosyal medya hesabından bir dizi paylaşım yapan Bülent Arınç, isim vermeden Sedat Peker’in ifşalarıyla ilgili AKP’ye ikazda bulundu. Partinin kuruluş yıllarına işaret eden ve “Ak Parti bu değil” Arınç, “Bugün de yapılması gereken nettir. Kapsamlı bir türel süreç başlatılmalı ve iktidarı kendilerine zırh edinerek yasadışı işlere tevessül eden her kim var ise adalete teslim edilmelidir” dedi.

Adli yıl açılışı dolaysıyla bir dizi tweet yayınlayan TBMM eski lideri Bülent Arınç’ın gündeminde de Sedat Peker’in Özgür Piyasa Konseyi ile ilgili ifşalar vardı.

“KAMU VİCDANI ÖRSELENMEKTEDİR”

AKP’nin kuruluş temellerini hatırlatan Arınç, paylaşımlarında şu tabirlere yer verdi:

* 2002’de misyona geldiğimizde en kıymetli önceliklerimizden biri “Temiz Toplum” idi. Bunun için de hızla TBMM’de Yolsuzlukları Araştırma Kurulu kurduk ve çok sayıda kabahat örgütünün adaletin önüne çıkmasını sağladık.

* Keza yetkili olduğumuz kurumlarda da her argümanın gerisini araştırdık, hiçbir hususu göz arkası etmedik.

* Son devirlerde yolsuzluk, usulsüzlük ve organize hata örgütleri hakkında yapılan ifşaatlar ve akabinde yaşanan gelişmeler kamu vicdanını önemli bir formda örselemekte,

“AK PARTİ BU DEĞİLDİR”

* AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanımız üzerinde de aksi bir algı oluşmasına neden olmaktadır. AK Parti bu değildir! AK Parti, organize cürüm örgütlerine, nüfuz tüccarlarına ve yasa dışı çıkar odaklarına karşı her daim kamu vicdanının bekçisi olmayı kendine misyon edinmiştir.

* Bugün de yapılması gereken nettir. Kapsamlı bir tüzel süreç başlatılmalı ve iktidarı kendilerine zırh edinerek yasadışı işlere tevessül eden her kim var ise adalete teslim edilmelidir.

* Adalet teşkilatımızın bu konularda üzerine düşen vazifeleri yerine getirmesi temennisi ile yeni isimli yılın güzel olmasını diliyor, tüm yargı mensuplarına misyonlarında muvaffakiyetler diliyorum.