Binance Kararı Konuşulan Güney Kore’de Hangi Coinler Popüler?

Güney Kore Binance için bir karar aldı. Kripto para dünyasında şimdi herkes olacakları merak ediyor. Kararda cüzdan adreslerinin gerçek zamanlı olarak izlenmesi yer alıyor. Ayrıca Güney Kore farklı bir adım daha atıyor. Kripto para borsaları ve Binance’deki fonların dondurulmasına olanak tanıyan bir sistem uygulamayı planlıyor.

Binance kararı ne anlama geliyor?

Uygulamayı görüşmek üzere Binance ve Güney Kore’deki ilk 5 borsa ile bir toplantı düzenlenecek. Güney Kore, borsaları yakından izlemeye bakıyor. Güney Kore, gözetimi artırmak için Binance için gerçek zamanlı bir izleme sistemi getirmeyi hedefliyor. Ulusal Polis Teşkilatı, 30 Mayıs’ta Binance ve ilk beş borsa ile aktif bir tartışmaya ev sahipliği yapacak. Ajans, cüzdan adreslerinin gerçek zamanlı izlenmesi için bir cezai soruşturma sistemi kurmayı amaçlıyor. Bu nedenle gerektiğinde Binance’ten fonları dondurmasını talep edebilir.

Bu kararın önemli bir yansıması var. Binance’in Güney Kore kripto para sektörüne yeniden girmek için Gopax’ta kontrol hissesi satın almasının ardından geldi. Binance, piyasayı izlemek ve şüpheli faaliyetleri ilgili makamlara bildirmek için özel bir ekip bulundurduğunu iddia ediyor. Ayrıca devlet kurumlarına eğitim veriyor. Diğer taraftan kripto ile ilgili suçlarla mücadele etme ve uyumluluğu sağlama konusundaki kararlılıklarını gösterdiler. Ekim ayında Ulusal Polis Teşkilatı, bir kripto varlık borsa onay sistemi geliştirmek için beş önemli borsa ile anlaşmalar imzaladı. Belirli bir cüzdan adresini araştırırken, yetkililer ilgili borsayı bilgilendiriyor. Şu anda 2086 müfettiş bu sistemi kullanıyor. Bu bağlamda sistemin kapsamını 36 yerel borsanın tamamını içerecek şekilde genişletmeyi planlıyor.

Aktif çalışma

Güney Kore kripto para gözetimini güçlendirmek için aktif olarak Binance ile çalışıyor. Kim Nam-guk’un Önleme Yasası’nın yakın zamanda onaylanması, hükümet personelinin kripto para varlıklarını açıklamasını gerektiriyor. Yetkililer ayrıca blok zinciri analitiğinden faydalanıyor. Buna göre bu durum kripto para ile ilgili suçlar ve kara para aklama ile mücadele etmek için soruşturma departmanlarının iş gücünü artırıyor. Mali Denetim Servisi soruşturma departmanlarını genişletecek ve bilgi toplamak ve dijital soruşturmalara yanıt vermek için uzman ekipler kurarak Güney Kore’nin kripto para birimi düzenlemesini iyileştirme konusundaki kararlılığını gösterecek.

Kripto para dünyasında Binance listeli DOGE ve diğer kripto paralar için bir takip söz konusu. Özellikle bazı ülkelerde kimi kripto paralara karşı Bitcoin’den daha fazla ilgi var. Normal bir durum olarak ele alınmalı belki. Ancak trendlerin bu kadar değişmesi her ülkede mümkün olmuyor. Bu nedenle Güney Kore farklı bir görüntü ortaya koyuyor. Muhtemelen beklentileri de farklı hale gelmiş durumda.

Binance listeli DOGE ve diğer koinlerin peşine düşmek

Geçtiğimiz saatlere Kaiko tarafından bir rapor gündeme geldi. Rapor ilginç bir gelişmeyi piyasaya sunuyor. Buna göre Güney Kore kripto para piyasasında kendine özgü bir tutum içine girmiş. Bu nedenle rapor Güney Kore kripto para piyasasına bakıyor. Güney Kore’nin kendine özgü piyasa yapısına ışık tutarak onları dünyadaki benzerlerinden ayırıyor. Güney Koreliler ilginç bir şekilde Binance listeli DOGE coine yönelmiş durumdalar. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) çoğu ülkede baskın varlıklar olarak hüküm sürüyor. Ancak Güney Koreli traderlar için tercihler daha çok altcoinlerden yana.

Kaiko verileri, bu yılın başından beri XRP’nin Kore borsalarında en yoğun işlem gören altcoin olarak ortaya çıktığını ortaya koyuyor. Binance listeli XRP’nin Kore wonu (KRW) karşısındaki işlem çiftleri, toplam işlem hacminin %12 gibi şaşırtıcı bir oranını oluşturdu. Kore piyasasında işlem gören diğer önemli altcoinler arasında Dogecoin (DOGE), SAND ve Ethereum Classic (ETC) yer alıyor. Her biri %3-4’lük hatırı sayılır bir piyasa payına sahip.

XRP işlem hacmi yüksek

Kriptokoin.com olarak daha önce yer verdiğimiz üzere Güney Koreli kripto meraklılarının XRP için sergilediği benzersiz yakınlığı söz konusu. Mart ayında, Güney Kore’nin en büyük üç borsasında altcoin işlem hacmi hızla arttı. Bu bağlamda DOGE haricinde XRP Güney Kore’deki kripto para piyasasının aslan payını ele geçirdi. Bithumb ve Upbit gibi büyük borsalar, altcoin’in toplam işlem hacimlerinin sırasıyla %37 ve %18’ini oluşturduğunu gördü.

Bu arada, daha küçük bir borsa olan Korbit, yalnızca XRP’deki işlem hacminin şaşırtıcı bir şekilde %50’sine tanık oldu. DOGE hacmi de artıyordu. Kore piyasası olgunlaştıkça ve geliştikçe, bu piyasanın benzersiz doğasını keşfediyor. Ayrıca gelişmekte olan teknolojiler ve finansal sistemlerle olan ilişkisini yansıtan ticaret tercihlerinde ve davranışlarında daha fazla değişiklik görmek bizim için çok da garip karşılanmamalı. Neticede bu durum ülkedeki kripto para topluluğu ile de ilgili. Muhtemelen ülkede en çok üzerinde durulan kripto para birimleri bunlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir