Bayanları ‘cariye mi bunlar’ diye gaye almıştı: AKP’den dayanak ziyareti geldi

Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve İHH (İnsani Yardım Vakfı) Konya Vilayet Lideri Hasan Hüseyin Uysal, toplumsal medya hesabından kullandığı cinsiyetçi ve ayrımcı tabirlerle bayanları gaye aldı.

Kıyafet tercihleri nedeniyle bayanlara yönelik cinsiyetçi tabirler kullanan Uysal, “Toplumun en zayıf yanı da en kuvvetli yanı da bayan. Konya’da bile göbeği, göğüslerinin yarısı, omuzları, bacak uyluğunun % 80’i açık tipler türedi. Bu teşhir, ‘beden görseli satma’ değil mi? Vücut satmaya giden yol, fa..şelik yolu değil mi? Cariyeler örtünmezmiş. Cariye mi bunlar!” dedi.

Uysal yansılar üzerine tweetini silerken daha sonra yaptığı açıklamada, “Çok düzeysiz yorumlar gelmiş o yüzden yorumları kapattım. Her açık f….. demedim. Teşhirci psikolojiye ve bunun varabileceği sonuca işaret ettim. Biraz sağlıklı düşünülse, daha insanî değerlendirmeler çıkardı ortaya. Yazık, delikanlı erkeklerin ruhsal savrulmalarını düşünen yok” tabirini kullandı.

Uysal’ın kelamları toplumsal medyada büyük reaksiyon aldı. Yansılar üzerine AKP Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Uysal’a takviye ziyaretinde bulundu.

Uysal, fotoğraflarını paylaştığı ziyareti “Mht vekilimiz @sorgunahmet Ahmed Sorgun Beyefendi pazar demediler tatil demediler an bu an, vakit bu vakit diyerek konutumuzda ziyaretimize geldiler “Yan-yanalığımız bilinsin istedik” dediler. Sorumluluk budur. Dost budur “Nerede kaldı?” dedirtmez Olması gereken anda-yerde hazırdır,” tabirleriyle duyurdu.