Bakan Özer, MEB’e tahsis edilen toprağa ne yapılacağını açıkladı

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara Keçiören’de 344 bin 307 metrekarelik bir arazinin Ulusal Eğitim Bakanlığının talebi üzerine Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından tahsis edildiğini söyledi.

“Öğretmen Hatıra Ormanı” olarak düzenlenmek üzere tahsis edilen toprağa ağaç dikimi ve şehit öğretmenler için bir anıt yapılması planlandığını kaydeden Özer, şunları söyledi:

“Öğretmenlerimiz büyük fedakârlıklarla Türkiye’nin dört bir noktasında, en güç şartlarda bile olsa öğretmenlik yaparak öğrencilerimize dayanak olmaya devam ediyor. Kovid-19 salgını sürecinde de vefa kümelerinde, çalışma kümelerinin hepsinde öğretmenlerimiz çok etkin bir halde yer aldı. Biz de Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak istedik ki öğretmenlerimiz için bir hatıra ormanı oluşturalım. Birebir vakitte şehit öğretmenlerimiz için de o ormanın içerine bir anıt tesis edelim.”

‘Öğretmen Hatıra Ormanı’ olarak düzenlenmek üzere tahsis edilen toprağa ağaç dikimi ve öğretmen şehitliği yapılması için süratli bir halde çalışmaları başlattıklarını belirten Özer, “Tarım ve Orman Bakanlığıyla Öğretmen Hatıra Ormanı oluşturmak üzere 80 bin fidanın buraya dikilmesiyle ilgili protokolü tamamladık. İnşallah, hem hatıra ormanını hem de tüm şehit öğretmenlerimizin isminin bulunduğu anıtı da 2022- 2023 eğitim öğretim yılının açılışına yetiştireceğiz.” diye konuştu.

Özer, ayrıyeten “Bu vesileyle misyonları başında şehit olan bütün şehit öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.