Alman basını yazdı: ‘Frankfurt, Rıdvan Yılmaz için avantajlı!’

Alman basını, Beşiktaş forması giyen Rıdvan Yılmaz’ın transferinde Eintracht Frankfurt’un avantajlı olduğunu yazdı.

Sport 1’de, Frankfurt’un transfer çalışmalarına yer verilirken, Aurelio Buta ve Hrvoje Buto ile birlikte Rıdvan Yılmaz’ın da listede yer aldığı belirtildi. Haberde, Beşiktaş ile Rıdvan Yılmaz için yapılan görüşmelerin olumlu istikamette gittiği söz edildi.

Rıdvan Yılmaz ile İtalya’dan Torino’nun da ilgilendiği lakin Eintracht Frankfurt’un gelecek dönem UEFA Şampiyonlar Ligi’nde olmasının Alman grubuna transfer için avantaj sağladığı aktarıldı.

Genç sol bekin Beşiktaş’ta artık 11’in nizamlı oyuncusu olduğu hatırlatılırken, Stefan Kuntz tarafından A Ulusal Ekip takımında yer verildiği de kaydedildi.

“10 MİLYON EURO İSTİYORUZ”

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, geçen haftalarda verdiği röportajda Rıdvan Yılmaz için 10 milyon Euro istediklerini söylemişti.

Siyah-beyazlıların lideri açıklamasında, “Evet gerçek, Rıdvan için resmi teklif geldi lakin satmayı düşünmüyoruz. Bu yüzden bir bonservis belirlemedik. Lakin 10 milyon Euro’yu bulması lazım teklifin. Bu dönem 10 milyon Euro’yu getiren olursa Rıdvan’ı Avrupa’ya gönderirim. Önemli olan Rıdvan’ı satmak kadar, yerine yeni birini koyabilmektir” sözlerini kullanmıştı.