Ali Şaşal: “Çok memnun sevinçli ve gururluyuz”

Sivasspor kalecisi Ali Şaşal, Sivas tarihindeki bir birinci olduğu için çok keyifli olduklarını anlattı.

Şaşal, “Sezona başladığımızda iki sene üst üste Avrupa’ya gitme baskısı vardı üzerimizde. Lig istediğimiz üzere gitmeyince kupaya odaklandık. Kupada adım adım ilerledik ve hem Sivasspor ismine hem de kendi adıma birinci kez bu kupayı kazandık.” dedi.

Türkiye’nin en büyük kupasından birini kazandıklarını söyleyen Şaşal, “Çok keyifli sevinçli ve gururluyuz. Tanımı olmayan bir şey. Türkiye’nin en büyük kupalarından birini kazandık.” tabirlerini kullandı.

Şaşal, şunları kaydetti:

“Hiç beklemediğimiz goller yedik. Lakin üstesinden geldik. Çok memnunuz. Herkes inanmıştı, herkes istiyordu. Bu türlü kritik maçlarda daima başarılı olduğumuzu düşündük ve maçın başından sonuna kadar oyuna hakim olan taraf bizdik. Kupayı bizim hakettiğimizi düşünüyorum.”Uğur Çiftçi, “Çok memnunuz. Desteklemeye gelen taraftarlarımızın ayağına sıhhat. Buraya kadar geldik, kazanmak istiyorduk. İki yıldır Avrupa’ya gidiyoruz. Bu senede Avrupa’da Sivasspor’u âlâ yerlere getirmek istiyoruz.” diye konuştu.

Ahmet Oğuz ise şöyle konuştu:

“Tarifi olmaz bir hissiyat bu. Finale yakışır bir maç oldu. İki tarafta âlâ oynadı. Memnunuz. Tüm grup arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Sivasspor tarihinde bir birincisi gerçekleştirdik. 3 sene üst üste Avrupa’ya gitme başarısı gösterdik. Şampiyonluğa ulaştığımız için çok memnunuz.”

KAYNAK: AA