ÂLÂ Partili Özlale: Bakan pozisyonunu kullandı

İYİ Parti Kalkınma Siyasetleri Lideri Ümit Özlale, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Belek’teki planlarına yönelik Twitter’da bir paylaşımda bulundu.

Daha evvel bahse ait Bakan Ersoy’un golf otelinin olduğu bölgede Belek’teki yangın üssü toprağını otel yatırımına açtığını duyuran bir paylaşım yapmıştı.

Özlale, Bakan’ın gelen yansılar üzerine yeni bir strateji belirleyerek orman yangın üssünden vazgeçip bölgedeki kamp alanı için turizm parseli çıkardığını sav etti:

Özlale’nin Twitter’dan yaptığı paylaşımdaki tezleri şöyle:

“Ayinesi iştir Bakanın, lafına bakılmaz lakin golf oteline bakılır…

1) Bugün sizlere, bulunduğu makamın gücünü kullanarak ülkemizin kıyılarını ve ormanlarını kendine peşkeş çeken Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un vukuatlarından birinden bahsedeceğim.

 

2) Bakan Ersoy’un Belek’teki lüks oteline komşu orman topraklarını otel alanlarına çevirmek için kendi bakanlığına plan değişikliği hazırlattığını daha evvel yazmıştım.

3) Gelen yansılar üzerine yeni bir strateji belirleyen Bakan, bu sefer orman yangın üssünü ranta açmayarak lütufta bulundu (!) ve bölgedeki kamping alanı için turizm parseli çıkardı. 

Üstelik plan değişikliği katılaşmadan tahsis ihalesine çıkılmasını da sağladı!

4) Pekala, Bakan Ersoy neden bu kadar sabırsız davrandı?

Cevabı dört gün evvel Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yatırımlar için verdiği teşvik dokümanlarında saklı!

Meğerse Bakan, burada kuracağı oteller için öteki bir bakanlıktan kendi şirketine kıyak yaptırmış.

Peşkeş kardeşliği!

5) Görünen o ki Turizm Bakanı Ersoy, denize nazır orman yangınlarına kesin tahlil bulmuş! 

“Orman olmazsa, yangın da olmaz!” diyerek kolları sıvayan Bakan, ormanları ve kamping alanlarını turizme açarak kıyılarımızın makus talihini değiştirmeye yemin etmiş!

6) Pandemi devrinde değeri ortaya çıkan kamp turizmine yatırım yapmak varken, herkesin bütçesine uygun kamp alanlarını yok etmek lakin bu iktidarın Bakanına yakışır.

Yürü bre Ersoy Paşa, senin de çarkın kırılır, güvendiğin padişahın, gün gelir o da devrilir…

 #AzKaldı!”