AKP’li Şamil Tayyar’dan partisine uyarı: Su kendi mecrasında akmaz

Artan hayat pahalılığına karşı partisini uyaran AKP’li Şamil Tayyar, “Önce devletten başlayarak topyekun seferberliğe ihtiyaç var. Piyasalardaki yangın söndürülmeden su kendi mecrasında akmaz” dedi.

SİYASET 01.04.2022 09:43

AKP'li Şamil Tayyar'dan partisine uyarı: Su kendi mecrasında akmaz

Abone Ol google-news

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Şamil Tayyar, art arda gelen zamlar ve hayat pahalılığına ilişkin partisini uyardı.

Sosyal medya hesabındanyaptığı paylaşımda, “Tüm tartışma konuları, hayat pahalılığının gölgesinde kalıyor. Nedenleri izah edilebilir olsa da sonuçları itibariyle yakıcı, yıkıcı” ifadelerini kullanan Tayyar, şöyle devam etti: “Önce devletten başlayarak topyekun seferberliğe ihtiyaç var. Piyasalardaki yangın söndürülmeden su kendi mecrasında akmaz.”

Tüm tartışma konuları, hayat pahalılığının gölgesinde kalıyor.

Nedenleri izah edilebilir olsa da sonuçları itibariyle yakıcı, yıkıcı.

Önce devletten başlayarak topyekûn seferberliğe ihtiyaç var.

Piyasalardaki yangın söndürülmeden su kendi mecrasında akmaz.

— Şamil Tayyar (@samiltayyar27) March 31, 2022

AKP’li Tayyar, daha önce de partisini sosyal gerginlik ve ekonomik krize ilişkin uyarmıştı. Döviz kurlarının artmasıyla birlikte yaşanan krize ilişkin sosyal medyadan yaptığı uyarıda, “Gelir arttırıcı önlemler için kesenin ağzını açmalıyız. Milletin aklıyla dalga geçen ifadelerden de uzak durmalıyız” ifadelerini kullanan Tayyar, piyasada mal ve hizmet fiyatlaması yapılamadığını da belirterek, “Sosyal gerginlik derinleşiyor. Aman dikkat” uyarısında bulunmuştu.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun