AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’dan Tunç Soyer’e yalanlama

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya“CHP’li Soyer’in yeni bir palavrasını sobeliyoruz” diyerek toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşım ile, İzmir Belediye Lideri Tunç Soyer’in ‘Kruvaziyer Turizmi’ ile ilgili paylaşımının palavra olduğunu ileri sürdü.

Tunç Soyer, Twitter hesabından “Kruvaziyer Turizmi argümanımızı büyütüyoruz. Seatrade Cruise Med 2022’de, bölümün önde gelen yöneticileriyle, kentimizde daha çok turist ağırlamak üzere iş birliği yaptık. İzmir’imiz hem turizmi hem de kent iktisadımızı güçlendiren aktifliklerin tek adresi olacak.” paylaşımında bulundu.

Tunç Soyer’e yalanlama

Soyer’in paylaşımına tek tek yanıt veren Kaya, şunları yazdı;

“CHP’li Soyer’in yeni bir palavrasını sobeliyoruz. Soyer’in bahsettiği, Seatrade Cruise Med’e kayıtlı İzmir’de hiçbir liman yoktur. 2023’e kadar İzmir’e gelecek 31 gemiye ait Soyer’in hiçbir katkısı olmamış, gemilerin geleceğini basından öğrenmiştir. Soyer’i palavra dünyasında bırakalım ve gerçeği paylaşalım. Kruvaziyer turizmin artması gayesiyle, İzmir Valiliği’nin uyumunda 5 kurum bir ortaya gelmiş, İzmir’de bir limanın Seatrade Cruise Med’e üye olması ve fuarın İzmir’de yapılabilmesi için çalışma başlatılmıştır.”